Żle założony most porcelanowy na cyrkonie

4 odpowiedzi
Witam. Mam bardzo poważny problem i przypuszczam, ze niezbędna byłaby osobista konsultacja ( starczyłoby nawet 5 minut). Mieszkam w Bydgoszczy. 5 miesięcy temu zdecydowałam się na spiłowanie 6 dolnych zębów i założenie mostka (ponieważ pojedyncze koronki wg [pani stomatolog, nie utrzymalyby porcelanowych koron na zasuwach - cyrkon). Miałam wszystkie te zęby przeleczone kanałowo ) 4 pod mikroskopem - nawet niektóre po dwa razy (dodatkowe kanaliki) Po znieczuleniu przewodowym straciłam czucie w połowie języka i do dziś jeszcze nie jest ok. Po założeniu mostka ( na wszystkich 6 zębach - bez żadnej przerwy) cały czas miałam problemy. Nie mogłam gryźć po lewej stronie, ponieważ głośno " przeskakiwała" mi żuchwa z lewej strony.i zęby "jakby zahaczały o siebie.Z kolei, gryząc po prawej stronie, czułam jeszcze większy dyskomfort i ból, wszystko wrzynało mi się w dziąsła, szczególnie przy prawej 3 i 4 - skutek - opuchlizna dziąseł i- tak pozostało do dzis..3 wizyty u protetyka (podnoszenie lewej strony) 2 wizyty - bezowocne u sp. stomatolog, zakladającej mostek. 2 wizyty u innych protetyków (nie chcieli sie podjąć, twierdząc, że stracilabym gwarancję, a koszty były faktycznie olbrzymie. Niemniej każdy twierdził, że jest nie tak, jak powinno). 4 dni nie mogłam nawet założyć protezy szkieletowej dolnej z uwagi na nieopisany ból przy dotyku zębów i wielką opuchliznę. Stosowałam różne lekarstwa i płyny (solco seryl, sachol, meridol, glimbaks, ajonę). Bezskutecznie. Spod korony (mostka) jednego zęba (4) wypadło mi kawałek korzenia. Potem odsłonił sie korzeń 3. Okazało się, że 2 zęby nie weszły pod dziasła i wbijają się w nie. Po wizycie u stomatologa miałam wypełniony (z dwóch stron) tylko jeden ząb (4), żeby nie weszła próchnica. Na drugi dzień wypełnienie wypadło i oba zęby - 3 i 4 wydają się być puste w środkiu i nie wchodzą w dziąsła.Stomatolog twierdzi, że jest dobrze i będzie uszczelniał za każdym razem wypadające uzupełnienia pod nieszczelnymi koronami. Niemniej uważa, że wszystko jest ok., a wymieniając most mogłabym stracić zęby. Ja natomiast myślę, że pozostawiajac nieszczelne korony, mogę te zęby stracić jeszcze szybciej. Dodatkowo muszę wspomnieć, że konsekwencje złego założenia mostka doprowadziły do bardzo znacznego wysunięcia się tych zębów i fatalnego zgryzu. Jutro znowu idę po receptę na dziasła, pojutrze do protetyka a w kolejny wtorek do stomatologa po uzupełnienie wypadniętego uszczelnienia koronki. Jeszcze tylko muszę dodać, że oba zęby pod mostkiem są w większosci pod spodem puste, co czuję po każdym ugryzieniu czegokolwiek i po każdym jedzeniu muszę je szorować i wybierać resztki wykałaczką. Jeżeli mogłabym się skonsultować z Panem Doktorem jak najszybciej, to byłabym bardzo wdzięczna i nie musiałabym słuchać, że wszystko jest ok. Od założenia mostka do dnia dzisiejszego (prawie 6 miesięcy) bez przerwy się męczę - bóle szczęki i opuchlizna dziąseł - wg stomatologa - jest dobrze. Bardzo proszę o odpowiedź i jak najszybsze umówienie na krótką konsultację, zanim będzie za pźno.
Witam
Z tego co Pani pisze to jest totalnie xle. Nie może być tak że pod koroną (między dziąsłem a brzegiem korony) była przestrzeń wypełniana kompozytem lub w której gromadzi się pokarm. MOgę Panią zobaczyć jutro o 10.30 w gabinecie na ul. Kijowskiej 90 bo pacjent się wypisał. Jeśli nie pasuje to niestety terminy konsultacji mam na koniec września. A swoją drogą skoro jest tak źle to czemu wybrała Pani akurat tę dentystkę. Jest tylu zdolnych z doświadczeniem dentystów w Bydgoszczy? Prosze o potwierdzenie mailem jutrzejszej wizyty na adres vip@dens.com.pl

WITAM
Z TEGO CO PAN/PANI PISZE PROBLEM JEST BARDZO ZŁOŻONY, NIE BARDZO ROZUMIEM RECEPTA NA DZIĄSŁA BO NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO... ZAPRASZAM NA BADANIE KLINICZNE Z PEŁNĄ DOKUMENTACJĄ. TRUDNO MI JEST COKOLWIEK NAPISAĆ NA TYM ETAPIE BEZ BADANIA KLINICZNEGO. POZDRAWIAM AWW.
Witam, faktycznie Pani problem jest złożony.Nawet po tak dokładnym opisie sytuacji ciężko wypowiadać się i decydować co należy dalej robić.Niezbędne jest wykonanie zdjęcia oraz badanie całej jamy ustnej.Zapraszam na konsultacje-proszę o kontakt telefoniczny lub przez Znanego Lekarza.Pozdrawiam, D.Pujanek
Witam.

Najlepiej będzie jak uda się Pani do stomatologa, aby postawić odpowiednią diagnozę.