złe wyniki

6 odpowiedzi
Witam pytanie odnoście synka jeszcze raz, bo może źle wyjaśniłam, mój syn ma 5 lat jest typowym nie jadkiem, jest wegetarianinem nie jada mięsa kompletnie, ani nic co z niego pochodzi, do tego ostatnimi czasami, przestaje jeść ulubione rzeczy , a nawet nie ma ochoty na słodycze. Odebrałam wczoraj wyniki norma cukru w krwi wynosi od 70-99 max, a mój syn ma 50, do tego cholesterol HDL też jest poniżej normy, reszta wyników też , ale o parę jednostek tylko,czy to świadczy o czymś poważnym, mam się martwić. Dodam,że jest blady i anemiczny, niby na wadzę nie spada,próbowałam syropów i innych sposobów na niego, już mi ręce opadają nic nie działa. Potrzebuję pomocy jakiegoś pediatry.Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Wyniki badań w takim przypadku powinny być skonsultowane ze specjalistą od zaburzeń metabolicznych lub endokrynologiem.

Faktycznie objawy są niepokojące, mogą świadczyć o niedożywieniu. Wskazana konsultacja gastroenterologa dziecięcego lub/i endokrynologa dziec. Lub Ew. hospitalizacja celem diagnostyki. Bez badania i obserwacji pacjenta trudno postawić diagnozę. Pozdrawiam
choroby gdzie dziecko wyklucza podświadomie mięso by nie pogorszyć swojego stanu nie są za częste i raczej nie przybierają tak drastycznej postaci, dużo częściej występują zaburzenia odżywiania na tle zaburzeń zachowania. Dziecko powinien zobaczyć lekarz specjalista zajmujący się tymi zaburzeniami, w tym mający rozeznanie w diagnostyce chorób gdzie taki objaw może występować. Jeżeli mieszkają Państwo w pobliżu możemy się umówić na wizytę, mogą też Państwo ustalić wizytę w Poradni Zaburzeń Karmienia IP-CZD (jest to Poradnia przy Poradni Gastroenterologicznej) - z mojego rozeznania jest to jedyny polski państwowy ośrodek zajmujący taką specyfiką problemów medycznych. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem przeciwnikiem diety wegetariańskiej u dzieci (czy u dorosłych). Głęboko wierzę, że jeżeli jest ona przemyślana i odpowiednio kontrolowana będzie ona korzystna dla człowieka, ale wiem też, że nie zawsze jest to możliwe. U Państwa syna granica bezpieczeństwa została przekroczona i z pewnością wymaga pogłębienia wiedzy o nim. PS - syropy nie działają.
l=dziecko powinien zbadac pediatra który równiez oceni czy dziecko rozwija się prawidłowow ( wzrost, masa ciałą), zbierze dokładny wywiad, sprawdzi jakie badania zostały wykonane- np czy była morfologia, żelazo, ferrytyna, pozdrawiam, powowdzenia
Witam, te wyniki o których Pani piszę nie są dobre dla dziecka. Prosze zbadać mu hormony tarczycy. Jestem przeciwniczka diety wegetarińskiej u dzieci. Brak apetytu moze wynikać z wielu przyczyn. Prosze udać się do lekarza pediatry z synkiem aby można było całościowo ocenić jego stan zdrowia i udzielić porad , które będą pomocne.
Dzień dobry,
pierwszego pytania niestety nie widzę:-(
Odnosnie wyników, poziom cukru jest rzeczywiście niski.Czy to jest jedyne badanie tego parametru?Należałoby powtórzyć.Odnosnie pozostałych?jakie to były wyniki?Warto byłoby udac sie do pediatry, do Gabinetu Dziecka Zdrowego,naniesc parametry pomiarów na siatki centylowe, sprawdzic, czy rośnie prawidłowo, zbadać.

Serdecznie pozdrawiam
Dorota Musiał