Zlamany kawalek zeba gorna 1

23 odpowiedzi
witam zlamal mi sie zab jedynka gorna co powinnam zrobic i co mnie czeka i jaki koszt odrazu mowie boje sie chodzic do dentysty uraz z dziecinstwa a niechce chodzic ze zlamanym zebem pomocy!!
Witam ciężko cokolwiek powiedzieć bez zbadania pacjenta i wykonania zdjęcia Rtg.Proszę wybrać się na wizytę do dentysty.
Pozdrawiam.

Dzień dobry, trzeba jak najszybciej zgłosić się do stomatologa na odbudowę zęba. Zabieg odbudowy można wykonać bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym i na jednej wizycie (pod warunkiem że ząb jest żywy,- jeżeli jest martwy to na dwóch wizytach.). Koszt jest różny w zależnosci od gabinetu od 150 do 300.
Pozdrawiam
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Witam, wszystko zależy jak duży fragment zęba ułamał się, od tego zależy wybór metody leczenia-od odbudowy kompozytowej po leczenie kanałaowe i odbudowę protetyczną. Bez badania pacjenta nie jestem w stanie udzielić szerszych informacji
Zapraszam .Trzeba ją odbudować .
musi pani przełamać swój strach ,żeby być znowu piekna ,polecam u dentysty podtlenek albo farmakologiczna premedykacja
pozdrawiamy zespół rojekdental.pl
Witam!
Niestety kosztu nie jestem w stanie określić bez badania. Należy jak najszybciej odbudować złamany ząb o ile to jest możliwe lub jeśli nie usunąć i i zastąpić go np. implantem lub wykonać klasyczny most.
Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
Wszystko zalezy od rodzaju zlamania... wlasnie jestem w trakcie publikacji pracy naukowo-klinicznej w ktorej pokazuje ze nawet w bardzo trudnych przypadkach mozemy zab odbudowac w formie interwencyjnej kompozytem dla uzyskania optymalnego efektu estetycznego. Prosze wyslac zdjecie zlamania na adres rejestracja@smilecore.pl - podpowiem Pani...
To zależy jak duży kawałek zęba odpadł. Może skończyć się na wypełnieniu 250 zł bądź koronie porcelanowej 1000 zł. Powodzenia.
Aby przygotować plan leczenia potrzebne są trzy informacje: zdjęcie rtg, informacja czy ząb był leczony kanałowo w przeszłości oraz na jakiej wysokości dokładnie jest złamana jedynka. Te informacje pozwolą zaplanować sposób dalszego leczenia tej złamanej jedynki i/lub określenie jaka odbudowa protetyczna jest niezbędna. Stety albo niestety wizyta w gabinecie jest nieunikniona. Ale to naprawdę nic strasznego. Zapraszam, choć z daleka, Renata Sznajder
ZApraszam mimo wszystko, coś poradzimy!!!
Witam !!!! wszystko da sie naprawic w pani sytuacji ) teraz stomatologia jest na takim poziomie , ze nie ma czego sie bac . Po pierwsze , zwrocic sie do swojego lekarza-stomatologa, zrobic rtg zeba , no i doktor zadeceduje, czy mozna obejsc leczenie kanalowe i zrobic odbudowe estetyczna, albo zostaje leczenie protetyczne( wklad koronowo-korzeniowy i korona ) Zyczymy zdrowka , Valentina klinik
Witam!
Niestety powinna Pani przełamać strach z dzieciństwa i udać się do lekarza stomatologa.
Nie potrafię określić kosztów naprawy zęba. Nie mam możliwości zbadania Pani, ze względu na odległość, jaka nas dzieli.
To nie zmienia faktu, iż potrzebuje Pani fachowej pomocy, sprawdzenia rozległości urazu, żywotności zęba i odbudowy wysokiej klasy materiałem kompozytowym a przede wszystkim wykonania zdjęcia rtg.
Proszę absolutnie nie chodzić z odłamaną koroną zęba. Czas biegnie na Pani niekorzyść.
Proszę się nie bać. Wszystko wskazuje, iż to będzie zabieg o charakterze kosmetycznym polegający na odbudowaniu odłamanej części korony klinicznej zęba.
To nie boli. Proszę zebrać się na odwagę. przemóc i pójść po pomoc do lekarza stomatologa.
Pozdrawiam serdecznie.
dr Joanna Ziółkowska
Trzeba udać się do dentysty. Niestety.
Droga Pani . Po pierwsze trzeba sobie uzmysłowić iż stomatologia robi z roku na rok coraz większe postępy . W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych można zredukować stres związany z traumą z dzieciństwa do minimum , ale trzeba sobie uzmysłowić iż stomatolog jest po to aby Pani pomóc poradzić sobie z tą niefortunną sytuacją. Poprzez możliwość zastosowania różnego rodzaju znieczuleń poczynając od cienkoigłowych , przez komputerowe , sedację wziewną do znieczulenia ogólnego ( w bardzo ciężkich przypadkach ) możliwości stomatologii są naprawdę dobrze rozwinięte jeżeli chodzi o redukcję nieprzyjemnych doznań związanychz wizytą.Na cenę leczenia składa się wiele czynników np. czy ząb był leczony endodontycznie , czy tego wymaga , jak obszerne jest to złamanie ;cała korona , jej część , korona częściowo z korzeniem itd. , w jakim stanie jest korzeń ; czy zdatny jest do obciążenia go odbudową ). Ogólnie widełki cenowe mogą obejmować kwoty od kilkuset zł w przypadku leczenia zachowawczego do kilku tysięcy złotych w przypadku zastosowania leczenia protetycznego połączonego z leczeniem implantologicznym w przypadku gdy okaże się iż dany korzeń nie jest na tyle '' mocny '' aby można było cokolwiek na nim zbudować. Mam nadzieję iż Pani znajdzie w sobie odwagę na rozpoczęcie leczenia . Życzę powodzenia.
Dzień dobry,
plan leczenia zależy od wysokości na jakiej złamał się ząb i od ewentualnych powikłań. Może polegać na prostym odbudowaniu zęba materiałem estetycznym lub uzupełnieniem protetycznym (koroną), może być też tak, że będzie wymagać wcześniej lecznia endodontycznego (kanałowego).
Pozdrawiam
Dzień dobry, właściwie odpowiedziała sobie Pani sama "nie chcę chodzić ze złamanym zębem". Proszę się nie bać ( znieczulenia są naprawdę skuteczne) i jak najprędzej zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam dr Kręcisz
Dzień dobry.
Wiele zależy od tego, jak ząb się złamał (jak duży fragment uległ odłamaniu, w jakiej płaszczyźnie przebiega złamanie, czy drąży pod poziom dziąsła), oraz objawów (ból samoistny, ból przy nagryzaniu, wrażliwość na temperaturę).
Zęby żywe (bez przedłużających się objawów bólowych) wystarczy wypełnić ("zaplombować"). W przypadku poważniejszych urazów należy zęba przeleczyć kanałowo, wzmocnić wkładem koronowo-korzeniowym oraz założyć koronę protetyczną. W skrajnych przypadkach (gdy ząb jest bardzo uszkodzony i trzeba go usunąć), rozwiązaniem jest implant stomatologiczny i wsparta na nim korona zęba.
Koszt leczenia szacowany jest po dokładnej diagnostyce problemu.
Pozdrawiam
Konieczna jest wizyta u stomatologa i poinformować go o fobii strachu , na pewno zrozumie i będzie delikatny , przynajmiej ja tak czynię a leczenie zależy od zniszczonego zęba odwagi! nie ma innego wyjścia.Pozdrawiam
Trzeba koniecznie złamany fragment odbudować, innymi słowy, założyć plombę. Mogę zagwarantować, że przy dzisiejszych znieczuleniach nic Pani nie poczuje. W dzisiejszych czasach nie trzeba już bać się dentysty.
Dzień dobry. Myślę, że najlepiej udać się na konsultację i wykonać diagnostykę obrazową RTG lub CBCT. Pozdrawiam
Drogi Pacjencie, na podstawie informacji zawartych w pytaniu, nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć. Żeby móc ocenić co powinno być wykonane, w jakiej kolejności i jaki będzie tego koszt, zależy od wielu zmiennych, m.in jaki to jest rodzaj złamania, jak głęboko sięga, czy ząb jest żywy czy martwy, rodzaju odbudowy itd. Czyli konieczne jest szczegółowe zbadanie zęba i zdrowia całej jamy ustnej. Jest wielu lekarzy, którzy poradzą sobie z Pana(i) problemem, dodatkowo pomagając w przezwyciężeniu lęku przed dentystą. W szczególności odnosząc się do lęku przed dentystą, radziłbym wybór lekarza cechującego się troskliwością, partnerskim stosunkiem do pacjenta, dodatkowo był profesjonalistą i dysponował odpowiednim sprzętem do wykonania zabiegu. Pozdrawiam, życzę zdrowia i trzymam kciuki za jedynkę! :)
Dzień Dobry.
W takiej sytuacji wymagane jest wykonanie rtg oraz badanie danego zęba.
Na pewno uda się rozwiązać tą sytuacje pomyślnie.
Wizyta u dentysty powinna odbyć się jak najszybciej.
pozdrawiamy z Katowic
Zgodzę się z poprzednikami, że sposób dalszego leczenia i koszt można określić rzetelnie wyłącznie mając dodatkową wiedzę ze zdjęcia rtg, i rozpoznania klinicznego. kiedy był jedynka się złamała, na jakiej wysokości i czy była już leczona kanałowo. lek. dent. Aneta Wiesion