złamanie V kości śródstopia

6 odpowiedzi
Witam serdecznie, 2 maja złamałem V kość śródstopia, 10 sierpnia zostało zakończone leczenie. Od dwóch tygodni bardzo zaczęła boleć mnie noga zwłaszcza przy chodzeniu. Zrobiłem RTG.
W opisie znajduję się informacja o widocznej szczelinie po przebytym złamaniu oraz o widocznych cechach zrostu. Czy jest to normalne że po takim czasie noga może boleć?
Niestety tak - głównymi punktami podporu stopy jest I i V promień oraz guz kości piętowej.
Toteż dolegliwości bólowe mogą być jeszcze odczuwalne. Jeżeli jest Pan zaniepokojony swoimi objawami sugeruję wizytę u ortopedy celem badania fizykalnego i na tej podstawie udzielenia końcowej odpowiedzi na nurtujący Pana problem,

Miejsce po przebytym złamaniu może pobolewać przez wiele miesięcy.
Pozdrawiam
Witam. Trudno powiedzieć bez własnej oceny zdjęcia rtg. Tak ja, jak i większość lekarzy mojej specjalności opiera się przede wszystkim na własnej ocenie obrazu rtg. W przypadku złamania V kości śródstopia szczególnie w jej części bliższej może dojść do zaburzeń gojenia prowadzących do brak zrostu i powstania stawu rzekomego. Potrzebne jest badanie kliniczne i ocena rtg przez ortopedę. Pozdrawiam
Witam, jeżeli nie nastąpił całkowity zrost kostny jest to możliwe. Możliwe jest, że noga została po prostu przeciążona, bądź mięśnie nie pracują w sposób prawidłowy.
Ciężko jest cokolwiek powiedzieć nie widząc zdjęć ani nie znając dokładnego opisu schorzenia.
Czy ortopeda widział zdjęcie?
Pozdrawiam,
Marta Drozdowska
i tak i nie :)
Dzień dobry,
przy odpowiedniej rehabilitacji nie jest to normalna sytuacja że noga boli aczkolwiek jest to newralgiczne miejsce z perspektywy procesu gojenia. Moim zdaniem należałoby przyjrzeć się biomechanice chodu i rozkładowi obciążenia podczas chodzenia, napięciu mięśniowo-powięziowemy nie tylko w obrębie stopy ale również powyżej jak również obuwiu pod kątem ewentualnego rozważenia wkładek.