złamanie szyjki kości udowej

4 odpowiedzi
Witam jestem 7 miesięcy po złamaniu szyki kości udowej chodzę o jednej kuli ,ale podczas chodzenia czuję lekki ból w biodrze czy to normalne.Dodam że do pełnego zrostu brakuje niewiele.Moje zespolenie to 5śrób i płytka tytanowa.Mój wiek to 45 lat.
Witam, na wstepie zaznacze, iz nie znajac rodzaju zespolenia trudno odnosic sie do tego pytania, zespolenie plyta zlamania szyjki kosci udowej wydaje mi sie dziwne i malo realne, bardziej obstawialbym, ze zespolenie jest wykonane plyta katowa np systemem DHS ( sruba wkrecona w glowe kosci udowej przez szyjke, dochodzaca do plyty i polaczona z nia w gornym biegunie na zasadzie przesuwalnego preta w tuleji, plyta zas jes umocowana rownolegle do trzonu kosci udowej kilkoma wkretami), czyli dajacym w okresie pooperacyjnym lepsza kompresje (sciskanie i dochodzenie do siebie) odlamow, co wiaze sie z wysuwaniem sruby na zewnatrz, a w towarzystwie postepujacego zrostu oczywiscie moze dawac niewielki dolegliwosci bolowe podczas obciazania. Kluczowa role odgrywa tu rowniez okreslenie zakresu ruchomosci biodra, oraz ocena rtg, tego niestety wirtualnie zrobic sie nie da... pozdrawiam i szybkiego powrotu do pelnej sprawnosci

jeśli rtg wykazuje postęp zrostu, należy zaczekać
Dobry Wieczór,
Trudno powiedzieć bez zapoznania się z wynikami dgn. obrazowej i bez badania fizykalnego.
Pozdrawiam.
Dlaczego chodzi pan o kuli ? bez badania klinicznego i obrazu rtg nie można odpowiedzieć na pytania . Pozdrawiam