złamanie paliczka

5 odpowiedzi
zdiagnozowano u mnie brzeżne złamanie podstawy paliczka pośredniego palca II prawej ręki. Czy powinnam mieć szynę gipsową czy nie, bo opinie dwóch różnych lekarzy są sprzeczne: jeden - tak na około 4 tygodnie, drugi - nie i wręcz ruszać palcem. Dziękuję za odpowiedź
Ze strony fizjotereputy mogę powiedzieć, ze i tak i nie. Opatrunek gipsowy wpłynie pozytywnie na zrost kostny, ale negatywnie na funkcje dłoni a sam ruch będzie powodował brak zrostu i może prowadzić do powstania stawu rzekomego. To co Ja bym zrobił to praca na tkankach miękkich dłoni aby poprawić ukrwienie rejonu złamania aby przyspieszyć zrost i do tego aplikację kinesiotaping bądź jakieś inne usztywnienie dynamiczne.
Pozdrawiam serdecznie

I każdy ma po trochu rację. Wszystko wskazuje na to że cokolwiek Pani zroby i tak powinno być dobrze. Plus unieruchomienia - rozwiązanie pewniejsze. Plus leczenia czynnościowego - szybszy powrót sprawności. Ale jeśli unieruchamiać to max. 3 tygodnie.
Proszę zamieścić Rtg
Nie jestem wstanie, bez badania wypowiedziec sie na temat tego urazu
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
wszystko zależy od boleści, zakresu ruchu i gry stawowej.