złamanie kłykcia żuchwy

10 odpowiedzi
witam miałam złamanie kłykcia żuchwy bez przemieszczenia a dokladnie napęknięcie nie bylo to zbyt duze ale jednak mialam na 10 dni szyne na żuchwie teraz minelo od tego czasu 2 miesiące chodzilam na rehabilitacje ale nadal nie mam pelnego zakresu w otwieraniu ust czasem czuje ze jest cos nie swojo w ustach a tak że zastanawiam sie czy bede mogla podiąć prace dorywczą taką w której duzo sie mowi a tak że jakie bede miala skótki tego zlamania w dalszym czasie
WITAM.
ZAPRASZAM NA KONSULTACJE DO CHIRURGA SZCZĘKOWO-TWARZOWEGO NA KONSULTACJE. BEZ BADANIA KLINICZNEGO NIKT NIE JEST WSTANIE OKREŚLIĆ SKUTKI URAZU. POZDRAWIAM

Witam, wnioskuję, że Pani leczenie było skomplikowane. Jeśli odczuwa Pani dolegliwości lub ma Pani watpliwości odnośnie stanu zdrowia żuchwy najlepiej jeśli uda się Pani do placówki, w której leczenie zostało przeprowadzone. Lekarz prowadzący zna Pani przypadek i powinien odpowiedzieć na Pani pytania.
Najlepiej prosze udac sie do szpitala na oddział chirurgii szczękowej - tam powinni Panią zbadac dokładnie i pomóc
Witam! Niestety nie mogę ustosunkować się do Pani sprawy, gdyż Pani opis jest bardzo kolokwialny. Nie wiem czy doszło do złamania i co ma Pani na myśli pisząc:napęknięcie". Proszę zgłosić się do chirurga szczękowo-twarzowego i wykonać odpowiednie badania diagnostyczne obecnego stanu. Jeśli miało miejsce złamanie wyrostka kłykciowego żuchwy należy liczyć się z prawdopodobieństwem zabiegu operacyjnego pozycjonującego wyrostek kłykciowy. Należy dokładnie określić stan obecny, gdyż powikłania związane z takim złamaniem są poważne. Proszę sprawy nie bagatelizować.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
o podjeciu pracy decyduje lekarz medycyny pracy , zapewne zgodzi sie na pracę
W tej sytuacji zapraszam na konsultację do Pana doktora Chomickiego doświadczonego chirurga.
Przepraszam,ale to nie jest pytanie z mojej specjalizacji.Proszę zapytać chirurga szczękowo-twarzowego.
Witam, bez konsultacji w gabinecie i zdjęcia rtg trudno jest postawić prawidłową diagnozę, a także przewidzieć skutki złamania. Zapraszam i pozdrawiam.
Trzeba zrobić zdjęcie lub tomograf komputerowy zeby wszystkiego sie dowiedzieć ,oprócz tego proponuje zaawansowana rehabilitacje i wtedy jest szansa ze wszystko wróci do normy
2 miesiące to bardzo krótki okres po urazie,po prawidłowej rehabilitacji,nie powinna Pani odczuwać żadnych skutków pęknięcia,pozdrawiam