zgrubienie/ opuchnięcie na plecach

8 odpowiedzi
Witam, u dołu pleców, nad koscia ogonową pojawiło mi się w ostatnich dniach male zgrubienie (opuchlizna) z czerwoną kropką na srodku. zgrubienie jest miękkie, Doraźnie posmarowałam maścią typu tribiotic, ale za wczesnie na efekty. nie wiem, czy to wynik jakiejś infekcji czy może zwykle ugryzienie. Nie boli, ale niepokoi mnie bardzo. Do jakiej specjalności lekarza najlepiej się udać żeby mi doradził co dalej? Możliwe, że panikuję, ale wolałabym to sprawdzić.
Dobry Wieczór,
Proponuję w pierwszej kolejności skontaktować się z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam.

do chirurga ogólnego
Może to być zatoka włosowa. Zapraszam na konsultację.
Proponuję pokazać zmianę lekarzowi, do którego najłatwiej Pani jest się dostać, podejrzewam że będzie to Lekarz Rodzinny. On po zobaczeniu zmiany może ukierunkować Pani działania.
Pozdrawiam
Dzień dobry
Opis odpowiada prawdopodobnie torbieli krzyżowo ogonowej lub ropniowi. Wskazana kontrola chirurgiczna.
Witam.
Prawdopodobnie jest to torbiel włosowa (pilonidalna). Proszę pilnie skonsultować się z chirurgiem.
Dr n. med. Monika Bieniasz
Na początek wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Opisywana przez Pana zmiana może być zatoką włosową, którą leczy chirurg ogólny/proktolog, ale może to być także choroba dermatologiczna. Lekarz rodzinny oceni zmianę i dalej Pana pokieruje. Pozdrawiam serdecznie!
Do chirurga.