Zgon brata PILNE

2 odpowiedzi
Witam,
proszę o odpowiedź w bardzo nieprzyjemniej dla mnie sprawie. Mój 38-letni brat zaginął kilka dni temu (dokładnie 02.10.2017), za cztery dni (06.10.2017) znaleziono jego zwłoki w stawie. Nie wiadomo, co się stało i jak długo ciało przebywało w wodzie. Nie wiadomo też, czy do śmierci brata ktoś się przyczynił, chociaż po wstępnych oględzinach Policji i Pogotowia nie zauważono niczego. Czekamy na sekcję zwłok, która ma być w dniu 10.10.2017r. Wiem jednak, że brat - niestety - czasami spożywał alkohol. Domyślam się z rodziną różnych rzeczy, być może ktoś go nakłonił i był pod wpływem alkoholu lub ktoś podał mu jakieś narkotyki. Moje pytanie - czy po takim czasie sekcja zwłok może ujawnić alkohol w organizmie lub jakieś inne substancje? Przyjmuję, że zgon brata nastąpił w dniu zaginięcia, tj. 02.10.2017. Czy da się sprawdzić, jaka była ilość alkoholu w organizmie w chwili śmierci?
Bardzo proszę o pilną odpowiedź i dziękuję.
Szanowny Panie / Szanowna Pani.
Proszę przyjąć kondolencje. W sprawie o którą Pan / Pani pyta nie czuję się kompetentny - jest to pytanie do lekarza medycyny sądowej.

Pytanie raczej do patomorfologa, toksykologa. Ale z pewnością będzie można na wiele putań po sekcji odpowiedzieć. Pozdrawiam JD