Zez rozbieżny

2 odpowiedzi
Witam, dwa lata temu zauważyłam, że mojej wtedy 3-letniej córci "leci" lewe oczko. Po wizycie u okulisty okazało się, że córka ma zeza rozbieżnego. Okulary przepisane na oko prawe +0,25 sph , na lewe +0,25 sph +0,5 cyl 90* oś, po kolejnych konsultacjach nie było poprawy więc zostały zmienione szkła na prawe oko cyl +0,25 oś 95*, na lewe cyl +0,5 oś 80*, na badaniu synoptoforem wykazuję kąt widzenia 15*, problem jest w tym, że córka nie chce patrzeć przez szkła lecz z pod nich, czy to wina źle dobranych szkieł do wady??? wzrok na badaniu bez okularów córka ma dobry, a źle dobrane szkła mogą tylko pogorszyć...
Zasięgając opinii innego okulisty usłyszałam odpowiedź że okulary powinny być minusy, a w poradni leczenia zeza usłyszałam że córka wcale nie powinna na razie nosić okularów tylko ćwiczenia ...
Już sama nie wiem kogo słuchać, do jakiej kompetentnej kliniki się zglosić...
Dzień dobry
Zez u dziecka to za poważna sprawa aby podejmować się diagnozy a tym bardziej leczenia bez wcześniejszego dokładnego zbadania dziecka. Grają tutaj rolę bardzo istotną nie tylko okulary ale również ćwiczenia, które należy zlecić dziecku i jeśli zachodzi taka konieczność rozważyć zasadność operacji.
Alicja Błażej-Waśkiewicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli kat zeza rozbieżnego wynosi 15 stopni i nie ma krotkowzrocznosci to dziecko kwalifikuje się do operacji

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.