Zez rozbieżny

4 odpowiedzi
Witam, dwa lata temu zauważyłam, że mojej wtedy 3-letniej córci "leci" lewe oczko. Po wizycie u okulisty okazało się, że córka ma zeza rozbieżnego. Okulary przepisane na oko prawe +0,25 sph , na lewe +0,25 sph +0,5 cyl 90* oś, po kolejnych konsultacjach nie było poprawy więc zostały zmienione szkła na prawe oko cyl +0,25 oś 95*, na lewe cyl +0,5 oś 80*, na badaniu synoptoforem wykazuję kąt widzenia 15*, problem jest w tym, że córka nie chce patrzeć przez szkła lecz z pod nich, czy to wina źle dobranych szkieł do wady??? wzrok na badaniu bez okularów córka ma dobry, a źle dobrane szkła mogą tylko pogorszyć...
Zasięgając opinii innego okulisty usłyszałam odpowiedź że okulary powinny być minusy, a w poradni leczenia zeza usłyszałam że córka wcale nie powinna na razie nosić okularów tylko ćwiczenia ...
Już sama nie wiem kogo słuchać, do jakiej kompetentnej kliniki się zglosić...
Witam,

bez dokładnego badania niestety nie mozna prawidłowo okreslic widzenia obuocznego,refrakcji obiektywnej itd.

pozdrawiam
AM

Dzień dobry
Zez u dziecka to za poważna sprawa aby podejmować się diagnozy a tym bardziej leczenia bez wcześniejszego dokładnego zbadania dziecka. Grają tutaj rolę bardzo istotną nie tylko okulary ale również ćwiczenia, które należy zlecić dziecku i jeśli zachodzi taka konieczność rozważyć zasadność operacji.
Alicja Błażej-Waśkiewicz
Nie jest możliwa prawidłowa odpowiedź bez zbadania
Jeśli kat zeza rozbieżnego wynosi 15 stopni i nie ma krotkowzrocznosci to dziecko kwalifikuje się do operacji