Zespół tęczówkowo-rogówkowo-śródbłonkowy

7 odpowiedzi
Mam 42 lata, w zeszłym roku wykryto u mnie zespół tęczówkowo-rogówkowo- śródbłonkowy w prawym oku . Proszę o wskazówki gdzie mogę uzyskać pomoc w moim przypadku.
Witam,
Jest to wrodzony zespol, raczej malo spotykany wystepujacy w 3 formach.
Wszystko zalezy od tego jakie sa wartości ciśnienia mierzonego tonometrem aplanacyjnym lub odpowiednikiem, pole widzenia, gonioskopia i tarcza neru wzrokowego.
Magicznej tabletki niestety nia ma, a leczenie jest objawowe, glownie skierowane na kontrole cisnienia wewnatrzgalowego.Jesli jest dobrze prowadzony nie zawsze rozwija sie jaskra. Na spokojnie.

pozdrawiam

AM
#okulistykaAnnaMaria, #powieki

1.strona AAO zawiera bardzo dobry material na ten temat eyewiki.aao.org/Iridocorneal_Endothelial_Syndrome_and_Secondary_Glaucoma

Witam proponuję zgłosić się do specjalisty chorób oczu w najbliższej lokalizacji.
Dzień dobry
W tymże zespole w ponad połowie przypadków występuje jaskra wtórna dlatego wydaje mi się , że najlepiej byłoby znajdować się pod opieką przychodni jaskrawej. Osobiście mogę polecić miejsce w Warszawie- Optimum ul. Bracka 11/13 pani doktor Małgorzata Krajewska.
Pozdrawiam Alicja Błażej-Waskiewicz
Dzień dobry, to wszystko zależy jaki jest przebieg choroby. Jeżeli nie ma konkretnych powikłań, pod postacią jaskry, dekompensacji rogówki to wystarczy kontrola w ramch rejonowej poradni okulistycznej, natomiast jeżeli doszło do rozwoju powikłań to bardziej polecana będzie poradnia specjalistyczna, najlepiej przy oddziale okulistycznym o profilu jaskrowym i rogówkowym. Zapraszam przykładowo do Poradni przy Oddziale Klinicznym Okulistyki Okręgowego Szpitala Kolejowego - ja przyjmuję we wtorki. Należy zgłosić się za skierowaniem od lekarza rodzinnego lub okulisty rejonowego. Polecam przed wizytą zadzwonić do rejestracji.
Dzień dobry, zapraszam do konsultacji. Pozdrawiam DJB
Klinika Okulistyki w Warszawie , Lublinie i Katowicach.
Dzień dobry,
teoretycznie każdy okulista powinien pomóc.