Zespół policystycznych jajników,a trądzik

4 odpowiedzi
Witam
Od kilku lat zmagam się z tzn. ''kaszą'' na twarzy najbardizej na policzkach robiłam wszystkie możliwe badania jednakże mam zespół policystycznych jajników i nie wiem w jaki sposób to zwalczyć ponieważ jest to hormonalne .. Jak sobie z tym poradzic?
Dzień dobry,
w zespole policystycznych jajników, z powodu wysokiego stężenia androgenów bardzo często kobietom towarzyszy drobnogrudkowy lub drobnokrostkowy trądzik. Leczyć można tylko preparatami zewnętrznymi np. z nadtlenkiem benzoilu, retinoidami, preparatami złuszczającymi, okresowo antybiotykami (erytromycyną, klindamycyną ) lub -jak w większości przypadków -należy przyjmować przez rok lub dwa leki hormonalne (antykoncepcyjne) ordynowane przez ginekologa-endokrynologa.

Można spróbowac peelengi enzymatyczne leki zewnętrzne np Epiduo
Należy się udać do specjalisty dermatologa na leczenie...
Tego typu objawy przy pco sa bardzo typowe (leczenie pco-ginekolog endokrynolog). Objawy tego typu tradzika leczy się albo retinoidami (Izotek), antyandrogenami (Spironol), hormonalnie (Atywia) lub przy użyciu metod kosmetyczno-pielęgnacyjao- środki miejscowe (głownie złuszczanie, peelingi kwasowe, peel-off, leki typu Skinoren, Differin, Epiduo).