Zespół PCOS

3 odpowiedzi
Witam. Mam zdiagnozowany PCOS.lekarz zalecil suplementacje inofoliciem 2x1 saszetka dziennie lek pije od 3 miesiecyi od ok. 3 tyg.odczuwam bóll w podbrzuszu.glownie jak siadam i dociskam miednice.czy możlier jest ze podczas brania tego leku powiekszyly sie liczne pecherzyki w jajnikach i czuje ucisk.?Pozdrawiam
Dzień dobry, PCO jest dość skomplikowanym schorzeniem, bez leczenia przyczynowego. W zasadzie leczenie zależy od oczekiwań pacjentki. Na przykład: jeśli nie ma miesiączek, a pacjentka pragnie dziecka, należy indukować jajeczkowanie, należy także przeprowadzić badania hormonalne w kierunku schorzeń towarzyszących PCOS, jak zwykle jednak daleki jestem od diagnozowania, a tym bardziej leczenia na odległość. Bez badania lekarskiego i USG nie ma możliwości ustalenia, czy obecne Pani dolegliwości mają jakikolwiek związek z PCOS.
Pozdrawiam,
Grzegorz Ziółkowski

Jest to lek stymulujący jajniki więc może Pani odczuwać tego typu dolegliwości
Przyczyn dolegliwości bólowych w brzuchu jest tak wiele, że każda próba odpowiedzi na to pytanie bez zbadania i USG jest po prostu narażaniem się na błąd w sztuce lekarskiej. Zapraszam serdecznie na wizytę - po zbadaniu bede w stanie Pani odpowiedzieć. Pozdrawiam