zespół obsesyjno kompulsywny

6 odpowiedzi
Witam,mam 34 lata i lecze sie na zespół obsesyjno -kompulsywny.Leczę się juz rok czasu,cały czas lekiem Efectin Er .Początkowo dawka 37.5 ,pozniej 75mg ,a teraz od wielu m-cy 150mg.Wszystko zaczelo sie od nerwicy lękowej.W moim przypadku mam pustke w głowie ,zaniki pamięci ,ale ten lek zadzialal na mnie i w duzej mierze wyleczył mnie.Zostało jeszcze kilka m-cy leczenia .Mam juz wykupione leki do konca mojego leczenia.Caly czas leczył mnie dobry lekarz psychiatra.Z tym,ze musialem do niego daleko dojezdzac,tj,kilkanascie godzin razem autobusem.Powiedzial mi jak mam dalej leczyc sie i potem bede schodzil na 75mg i 37,5 mg i koniec.Z tym,ze teraz bylem raz u innej lekarz w mojej miejscowosci i ona przepisala mi wlasnie leki .Moje pytanie jest ,czy biorac obecnie 150mg moge zwiekszyc do 225 mg zeby szybciej to doleczyc.Chcialbym chociaz ze 2-3 tyg.przyspieszyc ,a potem z 225 na 150 i po czasie 75 mg i 37.5.Mam w planach wyjazd i nie moge nic zrobic dopoki nie wylecze sie z tego.Czy jesli zwieksze dawke do 225mg to cos moze stac mi sie?Slyszalem o zespole serotoninowym ,ze ktos dostal biorac 300mg.A ja chcialbym max 225 mg.Prosze poradzic mi .
Pozdrawiam.
Szanowny Panie
Leczenie psychiatryczne wymaga w dużej mierze cierpliwości. Rozumiem Pana oczekiwania odnośnie przyspieszenia efektu terapii, ale moim zdaniem zwiększanie dawki leku zamiast spodziewanych korzyści może przynieść odwrotny efekt - m.in. z uwagi na wskazane przez Pana objawy niepożądane. Dlatego zalecam cierpliwość i skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie należy samodzielnie, bez wiedzy lekarza zwiększać przyjmowanej dawki leku. Proponuję zgłosić się do lekarza prowadzącego i powiedzieć mu o planowanej podróży.
Witam, odradzam Panu zwiększenie dawki bez konsultacji z lekarzem. Zwiększenie dawki leku niekoniecznie przyniesie pożądany efekt. Istnieje ryzyko wystąpienia objawów ubocznych. Optymalną metodą leczenia Zaburzenia Obsesyjno Kompulsyjnego jest psychoterapia w połączeniu z farmakoterapią. Pozdrowienia. Dariusz Janiak
Drogi Panie! Choć dawka maksymalna Efectyny to rzeczywiście 335mg na dobę ale takiej nigdy nie polecałem. W leczeniu raczej nie sprawdza się zasada - większa dawka to szybsze wyleczenie. Radzę zastosować się do propozycji lekarza leczącego. Tym bardziej, że jego leczenie pomogło Panu. Pozdrawiam
Dzień dobry. Proszę Pana zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie są schorzeniem "które można szybciej doleczyć". Jeżeli dawka 150 mg jest u Pana skuteczna uważam, że powinien pan ją kontynuować. Odstawienie leków zaleca się zwykle po kilku latach terapii jednak nie zawsze wiąże się to z tym, że objawy nie wrócą. Uważam, że powinien Pan znaleźć lekarza psychiatrę bliżej swojego miejsca zamieszkania i z nim przedyskutować te wątpliwości. Pozdrawiam.
Dzień dobry, decyzję o potrzebie zwiększenia dawki powinien podjąć lekarz leczący. Nie jest tak że większa dawka leku skraca czas leczenia.Polecam książkę "Wolni od obsesji"Frank Tallis pozdrawiam lek. Piotr Znamirowski

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.