Zespół jelita drazliwego

6 odpowiedzi
Mam zespół jelita drażliwego jestem bardzo zestresowany mam leki moje leki zaczęły się od tego jak zachorowała na anemię porostu bałam się ze stracę przytomność jak będę się poruszać poza domem chodzę do psychologa dostałam perazin 25 mg .lekarz rodziny powiedział mi ze ten lekarz powoduje Parkinsona .co mam robić
Dzień dobry. Wszystkie kwestie dotyczące leków proszę konsultować z lekarzem prowadzącym. Bardzo dobrze, że jednocześnie z farmakoterapią uczestniczy Pani w psychoterapii. Ma Pani kompleksową opiekę. Najważniejsze jest zaufanie do lekarza i psychologa, z których pomocy pani korzysta, natomiast nie można się spodziewać, że leczenie zakończy się szybko. O swoich wątpliwościach najlepiej rozmawiać z psychologiem, u którego jest pani w terapii. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Witam,
istnieje ryzyko, że rozwinęło się u Pana zaburzenie nerwicowe, w związku z czym może Pan interpretować jako zagrożenie niezbyt groźne dolegliwości czy odczucia. Pomocna byłaby terapia poznawczo-behawioralna. Gdy będą już widoczne efekty terapii, lek prawdopodobnie przestanie być konieczny. Należy także pamiętać, że pernazyna (np. Pernazin) nie wywołuje choroby Parkinsona, lecz niekiedy powoduje zespół parkinsonowski, czyli objawy ruchowe (napięcie mięśni, spowolnienie) obecne np. w chorobie Parkinsona. Zespół parkinsonowski będący skutkiem ubocznym leków nie postępuje i nie grozi trwałą niesprawnością.
Pozdrawiam,
Katarzyna Zieniewicz
Witam, Na podstawie tego co jest napisane , wnioskuje , ze na tą chwile haos jest głównym bohaterem w pana / pani życiu. Myśle ,ze dla odzyskanie równowagi na początek warto byłoby w miarę możliwości i sił ustalić co jest na ta chwile dla pana / pani największą trudnością ( proponujępoprosić o pomoc psychologa do którego pani / pan chodzi ) Pozdrawiam.
Witam, co do obaw o skutki uboczne leku proszę porozmawiać z lekarzem, który przepisał lek. Pisze Pan, że chodzi do psychologa, psycholog nie przepisuje leków, więc domyślam się, że chodzi o psychiatrę. Mam jednak poczucie, że oprócz opieki psychiatry dobrze byłoby skorzystać z psychoterapii. Jest to alternatywa dla farmakoterapii, lub skraca czas przyjmowania leków. Jeżeli korzysta Pan z terapii proszę omówić swoje niepokoje z terapeutą. Życzę powodzenia Dorota Rychter
Konieczna jest dla Pani psychoterapia i praca nad emocjami. jeśli obawia się Pani tych leków, proszę ponownie skontaktować się z innym psychiatrą. Życzę zdrowia. Pozdrawiam
Witam, objawy zespołu jelita drażliwego można unormować dietą oraz wprowadzając zmiany w sposobie funkcjonowania. Rozumiem, że wizyty u psychologa mają za zadanie zająć się tą sferą. Proszę sprawdzić, czy osoba do której Pani/Pan chodzi jest terapeutą i w jakim nurcie pracuje. Osobiście polecam nurt poznawczo-behawioralny na tego typu dolegliwości. Chociaż wydaje mi się, że skoro ta osoba przepisała lek to musi to być psychiatra a nie psycholog (psycholog nie przepisuje leków a psychiatra nie prowadzi terapii). Reasumując jeśli bierze Pan/Pani leki przepisane przez lekarza psychiatrę zgodnie z jego zaleceniami i jest pod jego opieką to proszę go poinformować o swoich wątpliwościach. Lekarz rodzinny nie specjalizuje się w zagadnieniach z psychiatrii. Zachęcam też do podjęcia terapii w celu złagodzenia objawów lękowych i wyeliminowania ich źródła. Pozdrawiam K.P.