zęby pod koronami a leczenie kanałowe czy ekstrakcja i proteza.

4 odpowiedzi
DZIEŃ DOBRY!
Moje pytanie do pana dr.jest następujące: mam korony na dolne i górne zęby.Maja one ponad 17 lat, problem w tym ,że dolne zeby zaczęły pobolewać, było już zapalenie dostałam antybiotyk i przeszło. Rzecz w tym ,ze bocznych zebów dolnych (przedtrzonowechyba ) i górnych nie miałam od początku załozonych koron.Prawdopodobnie dlatego dolne są strasznie chore.Miałam wykonywane zdjęcie panoramiczne-lekarz po obejrzeniu stwierdził ,że dolne zęby sa w złym stanie , że trzeba zdjąć korony i leczyć kanałowo ,ale też nie ma 100 %pewnośći ,że uda się je wyleczyć-to słowa lekarza stomatologa protetyka i wtedy trzeba je usunąć ( 4 szt.środkowe) boczne po bokach po 1 szt,sa bez koron.Jestem zmartwiona bo leczenie kanałowe jest drogie , a nie ma żadnej pewności danej ze strony pani dr.,że uda się je wyleczyć.Jesli się nie uda strata pieniędzy i trzeba bedzie je usunąć i robić protezę. Na inplanty mnie nie stać. Co by pan doktor mi poradził podjąć próbę leczenia za dużą kasę z pewnością czy lepiej zęby usunąć i robić protezę. Czekam na pańską odpowiedź.
Zęby własne są najlepsze. Ja bym podjął ryzyko leczenia kanałowego. Jeśli ma Pani zaufanie do swojej dentystki i jest ona dobra w leczeniu kanałowym to zęby po leczeniu będą jeszcze Pani służyły długie lata. Na protezę zawsze przyjdzie pora . Wiadomo że najłatwiej usunąć i zrobić protezę ale jak się Pani nie spodoba to co wtedy? Ja bym leczył do końca ile można

WITAM
NIKT NIESTETY NIE MOŻE DAĆ 100% PEWNOŚCI, SĄ RÓŻNE SYTUACJE. UWAŻAM, ŻE BARDZO PROFESJONALNIE PODESZŁA DO TEMATU OBECNA PANI DOKTOR MÓWIĄC O RÓŻNYCH ROZWIĄZANIACH I MOŻLIWYCH POWIKŁANIACH. WŁASNE ZĘBY SĄ NAJLEPSZYMI FILARAMI, PODJĘCIE WALKI O WŁASNE ZĘBY TO NIE JEST STRATA PIENIĘDZY. PÓŹNIEJSZA ODBUDOWA PROTETYCZNA, BRAKI ZĘBOWE SĄ DUŻO DROŻSZE DO ODBUDOWY. POZDRAWIAM
Dzień Dobry! Uważam , że jeśli jest możliwość to ZAWSZE warto leczyć zęby.Jednak lekarze często nie dają 100% gwarancji , że leczenie powiedzie się-to zrozumiałe, w przypadkach tych najtrudniejszych.Decyzja pozostaje po stronie pacjenta.Pozdrawiam.
Myślę że w dobie nowoczesnej endodoncji warto zaryzykować leczenie kanałowe,ja w swojej praktyce nie miałam jeszcze niepowodzeń po leczeniu.Pozdrawiam