Zęby madrosci....

6 odpowiedzi
Witam , Mam duży poblem z zebami madrosci boli mnie cala szczeka wychodza na dole i do gory , cierpie okropnie i nie wiem co robic bo te na dole nie chca wyjsc ....
Witam, Zapraszam na wizytę,żeby wszystko dokładnie zdiagnozować i zrobić zdjęcie Pantomograficzne.

Witam, bardzo często zęby mądrości należy usunąć, gdyż same nie wyjdą.
Proponuję zgłosić się do gabinetu aby sprawdzić czy jest miejsce, aby bez bólu wyszły.
Zapraszamy na wizytę.
W takim przypadku najlepiej jest wykonać zdjęcie pantomograficzne, by móc zobaczyć rozwój tych zębów, ich stan oraz czy wyżynają się prawidłowo.
W przypadku gdyby zaszła potrzeba ich usunięcia należy umówić się na wizytę do chirurga, w naszym gabinecie przyjmuje w poniedziałki i w środy Dr Mariusz Bołzan.
Dzień dobry.
Zęby mądrości zaczynają się wyrzynać ok 20-21 roku życia , a proces ich wyrzynania jest zazwyczaj długi i bolesny. Aby ocenić, czy zęby te mają szansę się wyrząć i ustawić prawidłowo w łuku zębowym niezbędne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego. Na podstawie tego zdjęcia lekarz jest w stanie Pani/Panu udzielić odpowiedzi jaki powinien być dalszy los tych zębów. Czy należy jeszcze trochę się pomęczyć i poczekać , aż wreszcie zakończy się proces wyrzynania, czy też nie ma w ogóle szans na to, aby ustawiły się w łuku, bo albo wychylone są do policzka, albo niszczą zęby siódme, doprowadzając do resorpcji korzeni lub próchnicy w koronach zębów siódmych. Bez zdjęcia panoramicznego trudno postawić diagnozę.
Zapraszam na konsultację. W naszym gabinecie można wykonać zdjęcie opg, które jest również potrzebne podczas ewentualnej ekstrakcji.
Z poważaniem
Małgorzata Zając
Zeby mądrości należy zatem usunąć.