ze względu na silne bóle głowy, na które nie pomagały tabletki i zawroty głowy, które nie pozwalały

1 odpowiedzi
ze względu na silne bóle głowy, na które nie pomagały tabletki i zawroty głowy, które nie pozwalały ustać, ani leżeć, jedynie nie kręciło mi się w głowie gdy siedziałam i trzymałam głowe prosto. z rana znosiło mnie na jedną stronę miałam robiony rezonans magnetyczny głowy z kontrastem, z którego wyszło, że centralnie w moście mam ognisko naczyniaka wielkości 4mm z obecnością patologicznych naczyń. po paru miesiącach powtórzono rezonans z dołożeniem sekwencji AX T2 hemo oraz FSBB. Właśnie odebrałam wynik i proszę o interpretację i gdzie powinnam się zgłosić, czy jest czego się bać? centralnie w moście ognisko naczyniaka jamistego wielkości 4mm z depozytem hemosyderyny obecnie bez patologicznych naczyń w części centralnej (poprzednio 5,5mm ze wzmacniającymi się naczyniami w części centralnej). co to jest depozyt hemosyderyny i to 5,5 mm ze wzmacniającymi się naczyniami? bardzo proszę o poradę
Szanona Pani wymaga Pani konsultacji w poradni neurochirurgicznej. Hemosyderyna w obrębie zmiany w badaniu MRI jest pozostałoscia po krwawieniu z naczyniaka jamistego pnia mózgu. Nie wiadomo kiedy to krwawienie było bo takie zmiany mogą utrzymywac się przez całe życie. Co do dalszej diagnostyki i ew. leczenia wypowie sie neurochirurg. z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz