Zdradziłam męża jednak powiedziałam mu ze był to jeden raz przy przyznaniu się mu nie powiedziałam c

3 odpowiedzi
Zdradziłam męża jednak powiedziałam mu ze był to jeden raz przy przyznaniu się mu nie powiedziałam całej prawdy dotyczącej zdrady bo chciałam żeby mniej bolało. Więc ominęłam niektóre faktycznie byłam szczera do końca. Powiedziałam mu mniej bolesna prawdę. Teraz dręczą mnie wyrzuty sumienia,, nie mogę spać. ciągle o tym myślę. Minęło już dużo czasu. Mąż mnie kocha i o nic nie pyta... Co mam zrobić??
Dzień dobry. Źle się Pani czuje w związku ze zdradą.Proponuję wizytę u psychoterapeuty, by przyjrzeć się, co Panią dręczy i czego Pani potrzebuje.

Szanowna Pani,
widoczne, że boryka się Pani z negatywnymi odczuciami oraz wyrzutami sumienia w związku ze zdradą ( w kontekście małżonka). Warto aby mogła się Pani przyjrzeć swoim emocjom w życzliwej atmosferze, a także aby miała Pani możliwość popracować nad wybaczeniem samej sobie.
Jaki cel ma opowiedzenie partenerowi o swojej zdradzie? Może warto się nad tym głębiej zastanowić.Jeśli celem jest uspokojenie własnego sumienia to efektem tego typu "szczerości" jest przerzucenie na partnera/partnerkę całego ciężaru związanego ze zdradą. Od tej chwili on/ona musi sobie poradzić.W mojej ocenie jest to podwójnie niesprawiedliwe: po pierwsze zdradzający zaspokoił swoje potrzeby i fantazje,naruszając zaufanie, po drugie zrzucił na zdradzonego konieczność uporania się z problemem. Jest w tym sporo hipokryzji - udawanej szczerości. Może więc zanim zostaną głośno wypowiedziane tego typu wyznania warto zastanowić się czego w związku brakuje? Czego się szuka w relacji z innym partnerem? Czy potraficie mówić otwarcie o potrzebach i deficytach? Czy partner/partnerka jest w stanie im sprostać? Czy odczuwam rzeczywisty żal i potrzebę zadośćuczynienia? Powyższe pytania nie służą wpędzaniu w poczucie winy. Nie mają też na celu uspokajania wyrzutów sumienia. Zdrada pokazuje, że w relacji jest wiele deficytów, rozczarowań i przemilczeń Zachęcam więc do spotkania z terapeutą. Rafał Dobolewski