USG uda wykazało 2 problemy:
- b.liczne blizny, zwłóknienia na przebiegu mięśnia smukłego wraz z ok 35% zmniejszeniem masy mięśnia w porównaniu do drugiej kończyny,
- entezopatia przyczepu kulszowego mięśnia przywodziciela wielkiego.
Ból pojawia się w nocy (mija po pierwszych krokach), przy siedzeniu oraz na drugi dzień po ćwiczeniach i przy próbie rozciągania.
Jaki jest najlepszy sposób na te dolegliwości? Czy jest szansa na pozbycie się bólu i odbudowanie masy mięśnia? I również jak można pomóc sobie samemu w domu?
 Danuta Rurarz
Danuta Rurarz
Fizjoterapeuta
Legnica
Aby pozbyć się bólu proszę zastosować w okolice przyczepow tych mięśni zabiegi fizykoterapeutyczne ,dobranymi ćwiczeniami można odzyskać masę miesniowa.Proszę przemyśleć dlaczego na przyczepie początkowym dla tych mięśni zrobiły się zmiany .Czy Pan jest bardzo szczupły i czy dużo Pan siedzi zadałam te pytania ponieważ siedzimy na guzach kulszowych i długotrwała pozycja siedzaca może doprowadzić do przeciążenia tych przyczepow.

 Maciej Piechota
Maciej Piechota
Fizjoterapeuta
Warszawa
Na te zbliznowacenia i entezopatie najlepsza bedzie fala uderzeniowa, co do mięśnia to można wypożyczyć urządzenie pod nazwą compex i wykonywac elektrostymulacje tego miesnia po 2,3 razy w ciągu dnia.

 Robert Robak
Robert Robak
Fizjoterapeuta
Kobyłka
Podejrzewam że problem jest bardziej złożony... Bez badania funkcjonalnego nie chce nic doradzać.

 Grzegorz Zaborowski
Grzegorz Zaborowski
Fizjoterapeuta
Radom
Tak jest szansa i to duża. Zapraszam do gabinetu. Pozdrawiam GZ Hand-Med

 Bartosz Warzocha
Bartosz Warzocha
Fizjoterapeuta
Warszawa
Dzień dobry.
Fizjoterapia w takich sytuacjach powinna zawierać pracę miejscową - na długości całej kończyny, na uszkodzonym mięśniu i rejonach sąsiednich oraz na ośrodkach sterowania bólem - czyli praca z kręgosłupem, z którego to wychodzą nerwy dające gałązki do tej okolicy.
Do tego praca z systemem mięśniowo-powięziowym.
Odbudowanie masy będzie możliwe gdy ww będą działały poprawnie.
Polecam skorzystać z pomocy osteopaty lub terapeuty manualnego zajmującego się takimi urazami. Ten zaleci ewentualne ćwiczenia do domu. Trzymam kciuki :)

dr Marcin Grześkowiak
dr Marcin Grześkowiak
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Muszą pojawić się bardziej zaawansowane techniki mięśniowo-powięziowe. Wspomniane zwłóknienia na pewno nie ustąpią po zwykłym rozciąganiu. Wtedy też dojdzie do zlikwidowania bólu oraz możliwa będzie stopniowa odbudowa masy mięśniowej, Trudno w chwili obecnej powiedzieć co akurat będzie najbardziej korzystne do autoterapii. Być może rolowanie.

Witam serdecznie
Uważam, że samemu raczej ciężko sobie pomóc chyba, że zna się dobrze anatomię. Parę wizyt u dobrego fizjoterapeuty + ćwiczenia w domu i będzie wszystko dobrze.
Pozdrawiam

mgr Patrycja Skrzypek
mgr Patrycja Skrzypek
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Kraków
Dzień dobry,

Na początek należy opracować manualnie blizny w mięśniu oraz przyczep mięśnia przywodziciela wielkiego. Następnie należy wdrożyć rozciąganie, ostatnim etapem będzie odbudowa masy mięśniowej. Obecnie tkanki są zbyt sztywne i za mało elastyczne - dlatego pojawia się reakcja bólowa na rozciąganie oraz ćwiczenia, które aktywują wymienione mięśnie. Sugeruje wizytę u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam,
Patrycja Skrzypek

 Janusz Marchewka
Janusz Marchewka
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Łódź
Zmiany są liczne. Odbudowanie mięśnia z uwzględnieniem przyczyny problemu, to sprawa specjalistycznej i dłuższej rehabilitacji. Proszę zgłosić się do fizjoterapeuty zajmującego się terapią tkanek miękkich.

mgr Paweł Boruc
mgr Paweł Boruc
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Najlepiej będzie udać się do fizjoterapeuty by zróżnicować, czy opisany ból jest na 100% z mięśni. Wtedy będzie można dobrać leczenie i ewentualnie ćwiczenia domowe.
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

 Marcin Sitarz
Marcin Sitarz
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Kraków
Dzień dobry,
Istotna jest przyczyna dolegliwości, od czego zaczeły się problemy? Uraz? Pomocne może być zastosowanie terapii powęziowej oraz terapia przyczepów. Warto udać się do terapeuty zastosował terapie oraz wyjaśnił ćwiczenia do pracy samodzielnej.
Zapraszam i pozdrawiam Marcin

mgr Paweł Filipowicz
mgr Paweł Filipowicz
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Gdańsk
Witam, w tym przypadku należałoby poszerzyć diagnostykę. Z tego co Pan opisuje problem jest z przyczepem bliższym mięśnia przywodziciela oraz w przebiegu mięśnia smukłego. Ciężko natomiast jest stwierdzić jaki jest Pana problem funkcjonalny. Proponuje udać się do sprawdzonego fizjoterapeuty, który dokładnie Pana obejrzy.

mgr Agnieszka Musiała
mgr Agnieszka Musiała
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Bydgoszcz
Dzień dobry, byłoby dobrze zastosować ćwiczenia ekscentryczne poprawiające elastyczność mięśni, a także terapię powięziowo - mięśniową skupioną na opracowaniu zbliznowaceń mięśniasmukłego. Przed ćwiczeniami zawsze trzeba pamiętać o rozgrzewce. Pozdrawiam

Dzień dobry. Usg wskazuje na przebyty uraz tej okolicy lub mikrourazy, które doprowadziły do takiego stanu. Jeśli chodzi o zmniejszeniu bólu to polecam masaż poprzeczny, natomiast jeśli chodzi o odbudowanie masy mięśniowej to pozostaje trening. Natomiast trudno stwierdzić na ile uda się to odbudować. Mimo wszystko proszę skonsultować się z fizjoterapeutą. Pozdrawiam

mgr Karol Filip
mgr Karol Filip
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Sposobem na tego typu problemy jest rozluźnianie i relaksacja powyższych mięśni oraz nie przeciążanie ich w codziennym życiu. Gdy wyeliminuje się ból, będzie można przejść do wzmacnia. Zalecałbym udać się do fizjoterapeuty, aby wyciszył Pańskie dolegliwości oraz pokazał ćwiczenia do domu.

mgr Michał Brus
mgr Michał Brus
Fizjoterapeuta
Lublin
Szansa jest zawsze. Należy znormalizować napięcie w obrębie całej nogi i nieco wyżej. Na blizny może być pomocna terapia manualna z wdrożoną metodą suchego igłowania. Niestety nie powiem jak może sobie Pan/ani pomóc w domu bo do tego należy obejrzeć pacjenta. Rady podawane przez internet co do auto terapii są często błędne. Pozdrawiam

mgr Michał Bidas
mgr Michał Bidas
Fizjoterapeuta
Lublin
Witam,

Po zebraniu wywiadu, przeprowadzeniu diagnostyki i wykluczeniu p/wskazań sprobowąłbym pracy na tkankach miękkich, oraz metodę suchego igłowania. Zwykły streching będzie dodatkowo bodźcował receptory rozmieszczone w tkankach.

Pozdrawiam, Michał Bidas fizjo-access.pl

mgr Karolina Stanowska
mgr Karolina Stanowska
Fizjoterapeuta
Świętochłowice
Jeżeli dolegliwości są bardzo nasilone to początkowo można zastosować masaż poprzeczny oraz klawipresurę. Dobre efekty przynosi również terapia falą uderzeniową. W następnej kolejności istotne są indywidualnie dobrane ćwiczenia oraz terapia powięziowa. Należy się zgłosić do fizjoterapeuty, który rozpozna przyczyny dysfunkcji i dobierze odpowiednie leczenie.

Prosze zglosic sie do Osteopaty w warszawie

Witam. Aby odpowiedzieć na te pytania konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty pracujący technikami tkanek miękkich. Pozdrawiam.

dr Adam Paluszak
dr Adam Paluszak
Fizjoterapeuta
Wrocław
Jeśli badanie wykazałoby, że to mięsień, to zrezygnowałbym na Pana miejscu ze stretchingu. Włączyłbym specjalny trening siłowy 6-8 tygodni i masaż poprzeczny. Ale jeśli ból jest najczęściej w nocy, to najpierw trzeba wykluczyć dysk i komponentę neurodynamiczną.

mgr Tomasz Madej
mgr Tomasz Madej
Fizjoterapeuta
Kraków
Witam, blizny i zwłóknienia pojawiły się prawdopodobnie po licznych mikrouszkodzeniach danych włókien, zagoiły się lecz tkanka nie jest w pełni wydolna podczas obciążenia. Można zastosować masaż poprzeczny uszkodzonej tkanki a co do zmniejszenia masy mięśnia należałoby wprowadzić trening wzmacniający na skróconym mięśniu (małe obciążenia, duża ilość powtórzeń sukcesywnie zwiększając obciążenia i proporcjonalnie zmniejszając ilość powt.). W obrębie przyczepu przywodziciela można spróbować również masażu poprzecznego, można zastosować również falę uderzeniową i tzw. trening ekscentryczny. Unikałbym agresywnego rozciągania na razie ponieważ wygląda na to, że tkanka nie jest na to dobrze przygotowana. Generalnie radziłbym wizytę u fizjoterapeuty. Pozdrawiam!

mgr Łukasz Kłos
mgr Łukasz Kłos
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Witam serdecznie, nie ma złotego środka na taki problem, Entezopatia jednoznacznie mówi nam, że są większe przeciążenia na przyczepie a blizny i zwłóknienia przemawiają za wielokrotnymi urazami. Na samym początku trzeba przeprowadzić badanie i dowiedzieć się gdzie jest dokładnie problem, Ewidentnie widać ze problem jest w przywodzicielach ale podlega to badaniu. Przed rozpoczęciem leczenia na własną rękę w domu, udałbym się do dobrego fizjo.

Pozdrawiam Łukasz Kłos

mgr Krzysztof Adamowicz
mgr Krzysztof Adamowicz
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Witam,
Samemu można spróbować ćwiczeń ekscentrycznych a resztę załatwimy na wizycie. Entezopatie są przewlekłymi problemami i potrafią ciagnąć sie miesiącami. Nie zdradziłeś przyczyny problemu ale podobne urazy maja piłkarze, którymi zajmuje sie z lekarzem sportowym. Zapraszam na konsultacje osteopatyczna
Pozdr
K.

lek. Arkadiusz Kruk
lek. Arkadiusz Kruk
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Wrocław
Witam
Najlepszym sposobem będzie konsultacja u specjalisty, który Panu pomorze z tego wyjść.
Tutaj bez terapii się nie obejdzie, tak jak i ćwiczeń dobranych tylko dla Pana.
Oprócz zabiegów bez których się nie obędzie jeśli są zaniki mięśniowe, potrzeba jest indywidualna praca z fizjoterapeutą.
Pozdrawiam

 Sławomir Kamiński
Sławomir Kamiński
Fizjoterapeuta
Elbląg
Witam
Polecam wizytę osobistą u fizjoterapeuty. Dopiero wówczas można profesjonalnie podejść do omawianych tematów.
Pozdrawiam
Sławomir Kamiński
rehabilitacjakaminscy.pl

 Mateusz Idzikowski
Mateusz Idzikowski
Fizjoterapeuta
Warszawa
Witam,
Powyższe zmiany wskazują na przebyty jakiś czas temu uraz albo szereg mikrourazów... Jaką aktywność Pan/Pani uprawia? Myślę, że trzeba by manualnie w tym przypadku popracować, aby uwolnić wszelkie restrykcje mięśniowe - wówczas mięsień przestanie być wyhamowywany przez układ nerwowy w wyniku bólu i prawdopodobnie jego siła i masa mięśniowa wrócą do normy. Samodzielna praca będzie polega na rolowaniu i ew. rozciąganiu, ale dopiero po pełnym usunięciu wszystkich ograniczeń.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski

 Cezary Kuczkowski
Cezary Kuczkowski
Fizjoterapeuta
Olsztyn
Witam skupił bym się na rolowaniu (rozbijaniu) i uelastycznianiu blizn. Można pracować rolując je piłką lub wałkiem. Po czym bym rozciągał struktury mięśniowe.

mgr Marcin Ciesielski
mgr Marcin Ciesielski
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Pruszków
Szanowna/y Pani/e,
wynik badania USG wskazuje na uszkodzenia mięśniowe, najprawdopodobniej w wyniku nadciągnięcia mechanicznego.
W zależności od czasu trwania dolegliwości (stan ostry czy przewlekły) stosuje się różnorodne zabiegi fizjoterapeutyczne. Powodzenie leczenia zależy m.in. od rozległości urazu oraz długości okresu występowania problemu.
Terapia powinna być możliwie kompleksowa:
- terapia tkanek miękkich (dobre efekty daje głęboki masaż poprzeczny)
- stretching
- kinesiologytaping
- fizykoterapia (krioterapia, elektrostymulacja, laser, pole magnetyczne)
- ćwiczenia
W mojej ocenie istnieje duża szansa na pozbycie się bólu i odbudowanie masy mięśniowej.
Zalecenia domowe sugerowane są podczas pierwszych 2-3 wizyt.

Zapraszam i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacje fizjoterapeutyczne - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Kamil Struk
mgr Kamil Struk
Fizjoterapeuta
Siedlce
W tym przypadku niezbędne jest dokładne badanie funkcjonalne, ocena siły mięśniowej, długości mięśni, zakres ruchu stawów biodrowych i kolanowych, a następnie terapia tkanek miękkich, być może mobilizacja stawów, które mają zaburzony ślizg. Niezbędne są ćwiczenia wzmacniające mięśnie, rozpoczynając od tzw ćwiczeń kolagenowych (ćw. koncentryczne na bardzo małym oporze z dużą liczbą powtórzeń 50-100. Mają na celu wzmocnienie struktury ścięgien i mięśni. Noga po kilku zabiegach powinna być w dużo lepszej formie a po ok 2-3 miesiącach w pełni sprawna.

mgr Mateusz Szelągowski
mgr Mateusz Szelągowski
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Warszawa
Witam serdecznie,

Zmiany w obrębie zarówno brzuśców jak i ich przyczepów nie są wyrokiem. Zalecałbym aby udała się Pani do dobrego terapeuty manualnego lub osteopaty który dużo wyjaśni Pani na czym polega dolegliwość i jak postępować w przypadku takiego problemu.
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że proporcje obu kończyn dolnych znów się wyrównają a siła mięśniowa wróci.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: Terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych 45-60min - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Anna Piotrowska
mgr Anna Piotrowska
Fizjoterapeuta
Wrocław
Jeśli przyczyną bólu są zaistniałe w obrazie USG zmiany, to można zastosować tzw. protokół Alfredsona. Dotyczy on przebudowy kolagenu - uporządkowanie struktury ścięgna lub włókien. Obraz wskazuje na liczne mikro i makrourazy przywodzicieli w przeszłości. Zostawia to stały obraz - nie ma możliwości przebudowy do stanu zupełnie gładkiej struktury, są to ,,blizny". Stała praca - masaż poprzeczny i bodźcowanie submaksymalne mięśni zajętych powinno dać ulgę. Jest to proces 4-5 miesięczny codziennej pracy, którą powinien zlecić i wytłumaczyć fizjoterapeuta.
Jeśli są jakieś pytania, proszę o kontakt, pozdrawiam,
Anna Piotrowska, BMK Centrum Rehabilitacji.

dr Ryszard Biernat
dr Ryszard Biernat
Fizjoterapeuta
Olsztyn
Pewnie ze jest szansa. Tylko najpierw trzeba znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy, wyeliminować ja i wtedy wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli chodzi o pomoc... Nie widzę Pana na żywo więc ciężko jest doradzić. każdy pacjent jest przecież inny. Ale powinien Pan spotkać się z terapeuta który po badaniu odpowie na Pana pytania i wyjaśni wątpliwości.

mgr Przemysław Mielniczek
mgr Przemysław Mielniczek
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Kraków
Można rozważyć zabieg fenestracji pod USG.

mgr Robert Słodownik
mgr Robert Słodownik
Fizjoterapeuta
Warszawa
Dzień dobry,

żeby określić możliwość pozbycia się bólu oraz odbudowy masy mięśniowej należy wziąć pod uwagę przyczynę takiego stanu rzeczy, przebyte urazy mięśniowo-szkieletowe, aktywność fizyczną oraz zawodową jak również wiek, ogólny stan zdrowia itp. Sposobem doraźnego radzenia sobie z tymi dolegliwościami może być autorozluźnianie powięziowe przy pomocy wałków, piłek itp. Powinno pomóc przy uelastycznieniu mięśni w obrębie kończyn dolnych co powinno pomóc z bólem. Polecam jednak konsultację fizjoterapeutyczną na której można przeprowadzić dokładne badanie podmiotowe, przedmiotowe oraz funkcjonalne, przeprowadzić leczenie próbne oraz zalecić odpowiednią aktywność fizyczną oraz ćwiczenia domowe ukierunkowane na utrzymanie osiągniętego efektu.

Pozdrawiam

mgr Piotr Iberhan
mgr Piotr Iberhan
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Ostrów Wielkopolski
Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności zalecam konsultację z fizjoterapeutą/terapeutą manualnym/osteopatą.
Zdecydowanie istnieje szansa aby w pełni uwolnić się od obecnych dolegliwości. Autoterapia będzie świetnym uzupełnieniem prowadzonej terapii, jednakże ponownie zalecam konsultacje w celu szczegółowego określenia przyczyny problemu.
Pozdrawiam
Piotr Iberhan

mgr Mateusz Perek
mgr Mateusz Perek
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Łódź
Witam przyczyna dolegliwości są nadmierne przeciążenia. Przyczyną zmniejszenia masy mięśniowej jest ból który pojawia się przy wykonywania ruchów co powoduje zmniejszenie wykonywania jakichkolwiek czynności nogą.Trzeba opracować całą powięź kończyny a jeśli to by nie poskutkowało trzeba poszukać przyczyny tych dolegliwości która nie musi być spowodowana przeciążeniami a innymi dolegliwościami. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek

mgr Tomasz Kowalczyk
mgr Tomasz Kowalczyk
Fizjoterapeuta
Płock
Dzień dobry

Uważam, że problem jest do rozwiązania. Najlepszym sposobem jest indywidualne dostosowanie terapii do pacjenta i stałe kontrolowanie efektów, dlatego zalecana jest wizyta u Fizjoterapeuty.
Zachęcam do kontaktu, będę robił wszystko żeby pomóc.

Pozdrawiam
Tomasz Kowalczyk

mgr Mateusz Małachowski
mgr Mateusz Małachowski
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Witam,
warto przede wszystkim dobrze zdiagnozować dolegliwość. Umieć odpowiedzieć sobie jaka jest etiologia całego zdarzenia. Czy zmiany strukturalne w mięśniach są wynikiem np. agresywnej gry w piłkę i złej odnowy biologicznej. Czy też mamy do czynienia z starszą osobą, która ma jeszcze kilka chorób układowych i zmiany strukturalne są wynikiem zaburzenia innych układów. Jeśli ból pojawia się w nocy często jest on traktowany mianem "czerwonej flagi" - jest to objaw, który może wskazywać na poważną patologię ale nie musi. W przypadku omawianego pacjenta może teoretycznie być wynikiem np. stanu zapalnego co nie jest aż tak groźne jak wspomniane wcześniej poważne patologie.
Zakładając jednak, że stan ten wynika z stricte przeciążenia układu ruchu i pacjent nabawił się kontuzji w wyniku uprawiania sportu to na pewno można spróbować wdrażać ćwiczenia rozciągające mięśnie przywodzące, rolowanie uda. Na pewno kluczowe znaczenie będzie miała tutaj terapia manualna ponieważ organizm już w jakiś sposób nadbudował uszkodzenie. Wynikiem takiej niekontrolowanej nadbudowy, gdy tkanki jeszcze są w jakiś sposób unieruchomione może być w konsekwencji gorsza jakość tkanki, gorszy jej ślizg, przesuwalność itd. wtedy tkankę taką uruchamiamy po przez pracę manualną na tkankach miękkich.

Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski

mgr Rafał Lewandowski
mgr Rafał Lewandowski
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Białystok
należało by się zgłosić do fizjoterapeuty strukturalnie pracującego z ciałem, w celu zrównoważenia całego układu mięśniowo-powięziowego, aby zniwelować napięcie uderzające w przyczep przywodzicieli-guza kulszowego. Jeżeli był jakiś uraz to wskazana byłaby również praca na bliźnie w uszkodzonym mięśniu i zintegrowanie jej z otaczającą mięśnio-powięzią.
Odbudowanie mięśnia jest jak najbardziej możliwe, jednak należałoby najpierw zadać pytanie skąd te zmniejszenie masy mięśnia i ułożenie strategii leczniczej natym gruncie.
Samemu w domu niewiele można zdziałać-ewentualnie rolowanie się rollerem, oraz stretching powięziowy,ale do tego również trzeba odpowiedniej osoby, która zna zależności taśm anatmicznych i poinstruuje,jak wykonywać taki stretching i na które akurat dla Pana/Pani struktury jest wskazany (ponieważ, to że akurat ból występuje na przyczepie przywodzicieli nie oznacza wcale, że wymagana jest praca w tym miejscu).
Pozdrawiam serdecznie
Lewandowski Fizjoterapia

mgr Aleksandra Kot
mgr Aleksandra Kot
Fizjoterapeuta
Bytom
Trzeba by zacząć od próby rozerwania blizn oraz rozluźnienia wymienionych mięśni, tak żeby maksymalnie wydłużyć mięśnie. Następnie można ułożyć plan treningowy. Zalecam udać się do specjalisty - fizjoterapeuty, który wdrożyć procedure.

 Mateusz Łakomski
Mateusz Łakomski
Fizjoterapeuta
Bydgoszcz
Niestety opisane dolegliwości raczej wymagają wizyty w gabinecie. Zdecydowanie wymagają badania i szczegółowego wywiadu. Proszę się wybrać do dobrego fizjoterapeuty.

 Izabela Filipczyńska (Grzesik)
Izabela Filipczyńska (Grzesik)
Fizjoterapeuta
Warszawa
Polecam kontakt z odpowiednim specjalistą. Jestem fizjoterapeutą, który zajmuje się noworodkami

mgr Rafał Berent
mgr Rafał Berent
Fizjoterapeuta
Częstochowa
Ciężko odpowiedzieć na te pytania, mając tak mało informacji. Najlepszym sposobem będzie zdecydowanie wizyta u fizjoterapeuty który zarówno postara się ustalić przyczynę dolegliwości, ustawi zestaw ćwiczeń, oceni rokowane w oparciu o pełen wywiad i badanie.
Nie mogę "strzelać" w diagnozę i leczenie i widząc pacjenta.
Polecam udać się do fizjoterapeuty.

Pozdrawiam,
Rafał Berent

 Sławomir Piter
Sławomir Piter
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Bielsko-Biała
Dzień dobry
Oczywiście jest szansa i to spora. Masaż poprzeczny, mobilizowanie blizn, uwalnianie zrostów to tak na początek jako praca lokalna. Należy zdiagnozować przyczynę dysfunkcji. Przeanalizować jakość ruchu. Poprawić statykę ciała.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Sławomir Piter

 Kornel Mikołajczyk
Kornel Mikołajczyk
Fizjoterapeuta
Warszawa
Witam! Sądząc po opisie, decydowałbym się na terapię manualną tkanek miękkich, a następnie progresywny trening ekscentryczny. Jeżeli w grę wchodzi sport, to także warto zastanowić się, jakie czynniki doprowadziły do opisanych zmian (technika ruchu? rozkład obciążeń? kompensacja, inne kontuzje?) i jeśli to możliwe, zmniejszyć ich negatywne działanie. Pozdrawiam, KM

 Dominika Woźniak
Dominika Woźniak
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Gdańsk
Witam. Między innymi polecam poszukać fizjoterapeutę który pracuje masażem tkanek głębokich i rozpracował by blizny oraz zrosty mięśniowe. Jest to początek tego co należy zrobić. Dobry fizjoterapeuta poradzi sobie z tym problemem. Pozdrawiam FizjoStrefa i zapraszam na stronę FizjoStrefy Gdańsk tam znajdzie Pan informacje o masażu tkanek głębokich i efektach po zastosowaniu go.

mgr Piotr Barczyk
mgr Piotr Barczyk
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Tychy
Witam.
Jest możliwa odbudowa masy ciała i pozbycie się bólu. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty, ponieważ możliwe jest, że problemem nie tylko jest to co wykazało USG. Ból w spoczynku (noc i siedzenie) może wskazywać na inny mechanizm niż uszkodzony mięsień. Pytanie czy zmiany, które wykazało USG są problemem głównym czy też tylko efektem choroby, która występuje gdzie indziej. Dlatego konieczna jest wizyta osobista by ustalić kolejność leczenia by było skuteczne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Konieczny jest masaż/terapia manualna tkanek miękkich, dotycząca bezpośrednio tego mięśnia i okolicy, oraz wzmacnianie: różne ćwiczenia na przywodziciele. M. in. w leżeniu na boku ćwiczonym unoszenie nogi do góry, przysiady ze stopami szeroko rozstawionymi itp. Wszystko w granicach odpowiednio ustalonych, żeby nie przeciążyć. Co do granic konieczna jest wizyta u terapeuty i testy funkcjonalne. Pozdrawiam serdecznie

mgr Piotr Baj
mgr Piotr Baj
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Przeworsk
Witam.
Pomocne w pana przypadku będą zabiegi z zakresu Fizykoterapii takie jak Fala Uderzeniowa łączona z terapia Laserem wysokoenergetycznym. Pozwoli to pozbyć się entezopatii. Głównym leczeniem będzie natomiast terapia manualna oraz kinezyterapia ukierunkowana na przywróceniu optymalnego napięcia mm. oraz odbudowa masy mm.
Wszystkie te zabiegi powinny być wykonywane po przeprowadzeniu dokładnego badania funkcjonalnego. Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę tych dolegliwości.
Pozdrawiam

mgr Piotr Zemła
mgr Piotr Zemła
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Oświęcim
Polecam np zabieg fali uderzeniowej

mgr Arnold Górka
mgr Arnold Górka
Fizjoterapeuta
Wrocław
Witam. Sugeruję rozcieranie poprzeczne ścięgna w okolicy przyczepu mięśnia.

mgr Anna Kwiatkowska
mgr Anna Kwiatkowska
Fizjoterapeuta
Płock
Każdy przypadek jest indywidualny i zależy od stopnia zmian jakimi jest objęty staw i mięśnie. Ocena stanu zbliznowaceń , określenie przyczyny oraz ocena stanu funkcjonalnego jest niezbędna , żeby ustalić plan rehabilitacji i ewentualnie zlecić odpowiednie ćwiczenia.

 Wojciech Jakimiec
Wojciech Jakimiec
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Szczecinek
Na wstępie należy zaznaczyć rzecz najważniejszą, wynik badania USG podobnie jak wynik badania MRI czy CT pokazuje jedynie zmiany anatomiczne co nie jest równoznaczne z obecnością zmian funkcjonalnych. Leczymy pacjenta a nie obraz. Po drugie, nie ma żadnej informacji odnośnie dokładnej lokalizacji bólu, przyczyny powstania, długości trwania oraz ewentualnej zmiany jego lokalizacji na przestrzeni czasu. Podstawą do postawienia diagnozy jest w mojej ocenie przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i badania funkcjonalnego, a przy ewentualnych wątpliwościach, lub w celu potwierdzenia diagnozy można opierać się na wynikach badań dodatkowych, takich jak USG.
Po trzecie, jakie ćwiczenia były wykonywane, jakie struktury i w jaki sposób były rozciągane i oczywiście gdzie pojawiły się dolegliwości bólowe, bez tych informacji nie można udzielić właściwej odpowiedzi.
Reasumując, proponuję udać się do specjalisty który w pierwszej kolejności potwierdzi że obecne problemy są związane ze zmianami opisanymi w badaniu dodatkowym. Jeśli m. przywodziciel długi i m. smukły odgrywa tutaj znaczną rolę, to oczywiście kolejnym pytaniem jest dlaczego; z uwagi na swoje przyczepy warto zwrócić uwagę na obecność rotacji miednicy i/lub kości piszczelowej.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.