Zazywam Izotek 20mg co drugi dzień i w najblizszym czasie mam sporo imprez stąd moje pytanie, Czy ba

9 odpowiedzi
Zazywam Izotek 20mg co drugi dzień i w najblizszym czasie mam sporo imprez stąd moje pytanie, Czy bardzo mi to zaszkodzi, mam na mysli kilka drinków raz na tydzien-dwa jezeli np wezme lek dzien wczesniej a w dzien imprezy nie będe go brał??
Z zasady alkohol oraz pożywienie mogące spowodować wzrost enzymów wątrobowych czy triglicerydów jest przeciwwskazane. Niektórzy dopuszczają okazjonalnie "małego drinka" podczas kuracji. Ja mam bardziej konserwatywne zdanie na ten temat czyli odradzam w ogóle.

Witam,
W trakcie stosowania Izoteku zalecane jest unikanie spozywania nadmiernych ilosci alkoholu. Niestety odstawienie na dzien nie jest wystarczajace gdyz lek ma tendencje do kumulacji w organizmie
pozdrawiam
Dzień dobry. Bardzo trudne pytanie. Wersja oficjalna zakłada zupełny zakaz łączenia tych substancji ponieważ można przeciążyć wątrobę , a przy większych dawkach uszkodzić . Jeżeli jest to drink/piwo/cydr 1 na dzień i niezbyt mocno alkoholowy to nie ma takiego dużego problemu. Ale w ramach ,,pokuty" sugeruję brać ,wyższą niż zwykle ,osłonę na wątrobę, którą na pewno ma Pan ma zaleconą od swojego dermatologa. Jeżeli nie była zalecona to proszę sobie włączyć tabl. hepatil 2-3 na dzień ,przez 2-3 dni przed i po imprezie. Wtedy to zakazane połączenie nie powinno narozrabiać . A przy okazji : co można leczyć tak niską dawką tego leku, chyba łupież ?. Dla trądziku to jest abstrakcyjnie mała dawka. Chyba ,że pacjent waży 40 kg.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.
Dzień dobry, alkohol jest przeciwwskazany, pozdrawiam
Dzień dobry, zapewne był Pan poinformowany, że nie należy spożywać alkoholu podczas kuracji Izotekiem. Będzie Pan miał podwyższone wyniki badań i będzie problem z oceną czy to po leku czy po alkoholu. Proszę sie więc wstrzymać od picia :(
Lek kumuluje się w organizmie więc raczej nie odgrywa roli w jaki dzień Pan go przyjmie.
W zasadzie nie powinno się pić alkoholu podczas leczenia Izotekiem, ale umiarkowana ilość nie powinna zrobić krzywdy
W trakcie przyjmowania Izoteku należy ograniczyć spożywanie alkoholu do minimum, również zmiana dawkowania jak i omijanie dawek jest przeciwwskazane bez konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam.
Witam,
Podczas stosowania Izoteku umiarkowane okazjonalne dawki alkoholu są dopuszczalne.
Trzeba mieć na uwadze, że może to wpłynąć w niewielkim stopniu na podwyższenie prób wątrobowych - w czasie kolejnej wizyty u prowadzącego dermatologa może być to widoczne w badaniach. Ale nie powinno mieć to wpływu na dalsze prowadzenie terapii, jeśli będzie się to mieścić w dopuszczalnych granicach.
Dzień dobry.
W trakcie przyjmowania Izoteku nie powinno się pić alkoholu.
pozdrawiam
Marek Laskowski