Zawroty głowy ,a masaż klasyczny kręgosłupa?

3 odpowiedzi
Po 4 zabiegach masażu kręgosłupa w nocy obudzily mnie zawroty głowy ,jeszcze miałam 2 razy masaż...zostały mi jeszcze 4 zabiegi
Czy lepiej przerwać i już więcej nie brać masażu. Biorę leki Betaserc 0.24mg
Mam 3 przepukliny na całym odcinku kręgosłupa. Zawrotow nie miałam jak rozpoczęłam masaż klasyczny.
Dzień dobry, zapraszam na wizytę.

Szanowna Pani,
jeżeli przepukliny znajdują się w odcinku szyjnym - to jest ich dość dużo, jak na ten krótki dystans. Oczywiście niezależnie od tego, której części kręgosłupa dotyczą, konieczna jest odpowiednia rehabilitacja - nt. metod, które polecam pisałem wielokrotnie w korespondencji do Państwa. Natomiast na pytanie dot. samego masażu klasycznego - jeżeli jest wykonany technicznie poprawnie, czyli ręcznie poddawane są zabiegowi mięśnie przykręgowe - nie jest to powód zawrotów głowy. Ale - jest inna kwestia, mianowicie ułożenie głowy i zmiany jej pozycji podczas masażu (sic!). W związku z tym należałoby rozważyć badanie przepływów w tzw. naczyniach kręgowych (np. USG doppler).
dr Andrzej Żytkowski
Ps. ponieważ zażywa Pani betaserc, domniemuję że jest Pani w kontakcie z laryngologiem - należy go oczywiście o wszystkim informować na bieżąco.
Witam. Nie jest niczym dziwnym pojawienie się pewnych niechcianych dolegliwości podczas zabiegów rehabilitacyjnych czy fizjoterapeutycznych. Najczęściej utrzymują się kilka godzin - do kilku dni. Nie należy panikować tylko zapytać się terapeuty na ile spodziewał się takich objawów. Pozdrawiam.