Zator żyły

7 odpowiedzi
Teścio ma zator i zakrzep tętniczy ma niedowład prawej nogi czy jest szansa że sprawność nogi wróci
Jeśli niedowład został spowodowany zatorem/zakrzepicą i zmiany te zostaną szybko zoperowane to kończyna wróci do sprawności. Po dłuższym czasie może jednak dojśc do trwałego uszkodzenia nerwów i pełny powrót do zdrowia może być niemożliwy.
Wszystko zależy od stopnia niedokrwienia i czasu trwania.
Proponuję szybki kontakt z oddziałem chirurgii naczyniowej możliwie blisko miejsca zamieszkania.

Rzeczywiście ostre niedokrwienie kończyny dolnej może powodować niedowład, zaburzenia czucia i inne objawy, jeśli szybko przywrócić napływ krwi do kończyny, takie objawy w większości przypadków ustępują lub ich nasilenie maleje, bez leczenia jest to mało prawdopodobne.
Odzyskanie pełnej sprawności kończyny po epizodzie niedokrwienia jest trudne do uzyskania, pomóc może specjalistyczna rehabilitacja oraz oczywiście leczenie przyczynowe (usunięcie, poszerzenie lub ominięcie zmian miażdzycowo-zakrzepowych)
Rokowanie jest uzależnione od tego jak szybko został wykonany zabieg udrożnienia zamkniętej tętnicy.
Pana Teść powinien pozostawać pod stałą opieką w poradni naczyniowej
Witam
Jeśli niedowład jest spowodowany ostrym niedokrwieniem kończyny dolnej i drożność naczynia została przywrócona w dość krótkim czasie chora ma szanse na powrót do zdrowia i wycofywanie się niedowładu.
Pozdrawiam
Witam, nie podano z jakiego powodu doszło do zatoru/zakrzepicy tętniczej, jak głębokie było niedokrwienie oraz co jest przyczyną niedowładu nogi ? czy doszło do niedokrwiennego uszkodzenia nerwu ?, czy z innego powodu jest niedowład - udar mózgu ?.
Niestety za mało danych, trudno powiedzieć czy sprawność nogi powróci. Pozdrawiam