Zatkane uszy po badaniu vng

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam pytanie dotyczące objawów po badaniu błędnika VNG. Dwa dni temu miałam wykonane badanie, po próbie kalorycznej i dostaniu się cieplej wody w uszy całkowicie zapchały mi się uszy. Pani wykonująca badanie powiedziała ze przez chwile po badaniu mogę mieć jeszcze takie odczucie ale to zniknie w przeciągu godziny-dwóch. Niestety minęły już dwa dni, a ja mam cały czas zatkane uszy, uczucie tak jakby były one pełne i szlysze tak jakbym była pod woda. Uczucie próżni w uszach jest wykańczające tym bardziej, ze nawet w minimalnym stopniu nie czuje poprawy. Byłam u internisty, który za zajrzeniu do środka stwierdził ze nie ma tam żadnej wody i uszy są czyste. Nie wiem co robić w takiej sytuacji ponieważ wizytę u laryngologa mam dopiero za 3 tygodnie. Czy uczucie to minie samoistnie po kilku dniach lub leki które biorę ( betaserc24mg oraz setal me 35mg wszystko x2 dziennie po jednej tabletce) powinno dać mi jakaś poprawę? Ewentualnie co powinnam robić w takiej sytuacji i jak odetkac zapchane uszy. Wydaje mi się ze gdyby było to jakieś uszkodzenie to mogłabym czuć to w jednym uchu a nie w obu równocześnie dokładnie takie samo uczucie. Bardzo proszę o pomoc i poradę co powinnam dalej robić.
Może krople delphin? osuszają uszy- jeśli nie pomoże to pozostaje wizyta u laryngologa