Zatarte granice tarczy i kołysanie obrazu przed oczami

3 odpowiedzi
Szanowni Państwo.
Chciałam prosić o radę. Mam 26 lat i jestem krótkowidzem OP -4,50 OL -4,00. Od kilku miesięcy mam problem z 'zawrotami głowy' - cały czas uczucie wirowania obrazu przed oczami szczególnie mocno odczuwane gdy się nie poruszam, uczucie drżenia i uciekania obrazu przed oczami w prawo lub do góry, falowania. Czasami jak na coś patrzę to wydaje mi się że widziany przedmiot się 'wybrzusza'. Te dolegliwości mam głównie wtedy gdy patrzę w dal, a podczas np. czytania nie mam tego problemu. Byłam dwa tygodnie temu u okulisty i miałam robione badanie dna oka - okulista stwierdził delikatne zatarcie granic tarczy góra-dół. Zrobiłam ponownie rezonans głowy ponieważ 6 lat temu wykryto mi torbiel szyszynki. Konsultowałam się z neurochirurgiem, który stwierdził że torbiel jest mała, nie urosła i nie powoduje ucisku i zmian w dnie oka. Czym może być zatem spowodowane zatarcie granic góra- dół? Czy moje dolegliwości mogą być związane z jakąś chorobą oczu? Mam niskie ciśnienie krwi i niski puls, czy to może powodować te dolegliwości? Bardzo proszę o radę. Dolegliwości są bardzo uciążliwe a nie mogę znaleźć ich przyczyny. Dziękuję za każdą wskazówkę.
Witam trudno ocenić czy takie zatarcia granic jest patologią często taka jest " uroda" ale na pewno trzeba po 2-3 tygodniach sprawdzić czy ten obraz się nie zmienia. Zawroty głowy mogą występować w przebiegu schorzeń CUN zmianach w kręgosłupie szyjnycm . Konieczne jest wykonanie pola widzenia , USG Dopplera tt szyjnycm i kręgowych.pozdrawiam

Szanowna Pani, istnieje wiele przyczyn zatarcia granic nerwu wzrokowego, sugeruję dokładne badanie okulistyczne i neurologiczne. Dodatkowo należy wykluczyć zaburzenia gospodarki hormonalnej wynikające z obecności gruczolaka oraz potencjalne źródła stanu zapalnego (zatoki, zęby).
Dzień dobry. Zatarcie granic czasami mamy całe życie i nie musi to oznaczać choroby. Ważne ze zostało zrobione dodatkowe badanie - rezonans i neurolog nie widzi nic złego. Objawy o których mowa mogą być związane z plamką zóltą. Warto ją obejrzeć i zlecić dodatkowe badania .Pozdrawiam i zapraszam Alicja Błażej-Waskiewicz Opticador ul.Wiejska 20 Warszawa