zasypianie

5 odpowiedzi
witam,na rezonansie wyszła mała torbiel+zmiana demilizacyjna?nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale od 2 lat mam problem z zasypianiem,bez leków zasypiałam o 5 nad ranem,po onirex było ok, odstawili,od kilku miesięcy biorę apotex sen ziołowy , dotychczas zasypiałam koło północy, od 3 tygodni zasypiam koło 2 w nocy i wstaje o 13:00nawet 14:00, jest to dla mnie problemem, jak sobie pomóc? by zasypiać normalnie i normalnie wstawać , ktoś sugerował niedotlenienie mózgu czy serca?zmienić lek ziołowy?
Uważam, że zmiany stwierdzane w badaniu MRI glowy nie mają znaczenia klinicznego. Zaburzenia snu wymagają konsultacji w poradni zdrowia psychicznego w celu wykluczenia zespołu lękowego i depresji oraz w celu dobrania odpowiedniego leku. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Ważna pełna konsultacja, ocena psychologiczna, Czy i jakie zaburzenia nastroju? Ważna pełna ocena nastroju, snu! Może objawy depresyjne ?
Wyrównanie poziomu witamin, ruch i słońce! Ocena stanu zdrowia, chorób współistniejących! Pozdrawiam i zapraszam
W opisie nie podani lokalizacji zmiany. Tym nie mniej z wielkim prawdopodobieństwem można stwierdzić że opisywana zmiana w badaniu MR nie może być przyczyną zaburzeń snu. Chyba że te zaburzenia pojawiły się po przeczytaniu wyniku...
Szanowna Pani,
racze nie podejrzewałbym związku między owym opisem wyniku RM, a problemami ze snem. Domniemuję, że badanie neuroobrazowe zlecił neurolog, który Panią zbadał i zaordynował kolejne leki. Po pierwsze proponuję rozważyć badanie w poradni zaburzeń snu. Wykonują tam całą baterię testów, które pozwalają ocenić charakter każdej fazy snu. A po drugie, gdyby okazało się, że problem znajduje się gdzie indziej - to może być potrzebne leczenie przez lekarza zajmującego się problematyką psychosomatyczną.
dr Andrzej Żytkowski
Witam, zaburzenia snu to problem interdyscyplinatny, moze wynikać z zaburzeń metabolicznych (badania krwi w kierunku, np. choroby tarczycy), infekcji, a także psychicznych, dlatego wskazana jest diagnostyka różnicowa. Co do wyniku rezonansu- jeśli ognisko w mózgowiu jest opisywane jako zmiana demielinizacyjna, to wskazana jest hospitalizacja na oddziale neurologii celem weryfikacji/ diagnostyki i dalsza obserwacja w ramach poradni neurologicznej, jeśli na podstawie tej pierwszej nie można aktualnie postawić rozpoznania. Poza tym nie mam informacji, gdzie zlokalizowana jest torbiel, jakie ma wymiary i jaki jest jej wpływ na sąsiadujące struktury mózgowia, choć zazwyczaj są to zmiany wykrywane przypadkowo w badaniach neuroobrazowych i nie dające objawów. Pozdrawiam