zaświadczenie lekarskie

4 odpowiedzi
Witam. Mam pewien problem a mianowicie : muszę mieć wykonane gastroskopię oraz operacje migdałków - niestety prawie nigdzie nie robią tego w narkozie. Pytanie - czy wystarczy zaświadczenie od psychiatry/psychologa że nie umiem współpracować i nie dam rady ? Gdzie w ogóle mam iść, od kogo mogę dostać zaświadczenie że nie potrafię współpracować i nie zrobię tego i nie dam rady ? Czy może być zaświadczenie z poradni bólu że pacjentka nie potrafi współpracować i ma niski próg bólowy i nie wytrzyma inaczej operacji ? Przecież to logiczne że lepiej jak pacjent słodko śpi nie wierci się a lekarz może robić co tylko zechce z gardłem
Jeśli pacjent nie toleruje gastroskopii, to we wszystkich ośrodkach jakie znam, ma to badanie wykonywane w znieczuleniu dożylnym. Wystarczy poinformować wcześniej o tym fakcie lekarza robiącego zabieg.

Szanowna Pani,
proponuję najpierw ,,po ludzku" porozmawiać z lekarzem, który będzie Panią operował. To jest najwłaściwsza osoba, która wyjaśni wątpliwości, a ew. umożliwi spotkanie z anestezjologiem, który będzie znieczulał.
dr Andrzej Żytkowski
Dzień dobry. Jeśli chodzi znieczulenie do różnych zabiegów to jego rodzaj należy ustalić z lekarzem, który wykonuje zabieg. Nie potrzeba żadnych zaświadczeń.
Witam !
To w jakim znieczuleniu może być przeprowadzony zabieg /gastroskopia czy operacja usunięcia migdałków/określa wstępnie lekarz go dokonujący.W zależności od tego czy istnieje potrzeba znieczulenia ogólnego,czy miejscowego z zastosowaniem uspokojenia pacjenta farmakologicznego /tzw. sedacji / potrzebny jest udział lekarza anestezjologa.Trzeba poszukiwać takich placówek świadczących te usługi zabiegowe ,gdzie jest brane pod uwagę znieczulenie ogólne czy sedacja ,jeśli nie wystarczy zastosowanie znieczulenia miejscowego ,które wykonuje lekarz przeprowadzający zabieg .Zaświadczenie jakiekolwiek nie ma tu znaczenia .