Zapalenie przydatkow, bol jajnika

4 odpowiedzi
Witam mam problem na który nie moge znalezc odpowiedzi. Miesiac temu znalazlam sie w szpitalu z silnymi bólami brzucha( palenie, bol i uczucie skrecajacycego sie jajnika, skurcze macicy bol idenyczny jak przy miesiaczce,wzdety, spuchniety brzuch)- badania wyszly dobrze zero zapalenia- diagnoza bole przedmiesiaczkowe (chociaz to nie to, tylko co?). Miesiączke dostalam bol utrzymywal sie przez kolejne pare tyg- lekarz przepisal doksycykline, orgametril- poniewaz na usg wyszedl plyn zalegajacy przy lewym jajniku. część objawow minela, (bralam lactovaginal profilaktycznie) jedynie zostal dyskomfort, ciagniecie?przy lewym jajniku który jak twoerdzil lekarz mogl byc powodowac plyn. Sytuacja miala sie zmienic z dniem miesiaczki ktora miala nastapic po zakonczeniu orgametrilu. I tu pojawia sie problem, dostaje miesiaczki i wraz z nim bardzo silne bole brzucha, po 3 dniach goraczka i powrot do szpitala z zapaleniem przydatkow. Dodam ze bol przy zapaleniu przydatków jest inny niz mialam poprzednio to typowe klucie jajnikow,goraczka oslabienie poprzednio objawy jak opisalam wczesniej. W chwili obecnej odczuwam typowe bole(kłucie) na zapalenie przydatków i wciaz dziwny dyskomfort lewego jajnika . W jakim kierunku powinnam sie leczyc? co moze byc przyczyna tych pierwszych objawow ? czy plyn zalegajacy mogl spodowowac zapalenie przydatkow ? Nie, jeszcze nie rodzilam.
Proszę sobie zrobić posiew moczu.

Dzień dobry, jak zawsze trudno odpowiedzieć na takie pytanie bez badania i dokładnej analizy, natomiast myślę, że należałoby, poza innymi, wykluczyć endometriozę.

Pozdrawiam, Grzegorz Ziółkowski
Bez badania i USG niestety nie pomogę. Dolegliwości które Pani podaje to sedno naszej pracy. Zapalenie przydatków to bardzo rzadka sprawa. Warunkiem sine qua non postawienia takiego rozpoznania jest wzrost parametrów zapalnych w badaniu krwi LEU, CRP. Jeśli ich nie ma można wykluczyć zapalenie przydatków. Wiele chorób daje takie same objawy. Rozpoznanie zapalenia przydatków jest nagminnie nadużywane.
Jest Pani niedoleczona albo współistnieje endometrioza. Trzeba o wszystkim mówić lekarzowi. On nie jest D.św. i czeka na Pani przekaz.