Zapalenie okołoustne

4 odpowiedzi
Witam. Od dwóch lat zmagam się z problemem skórnym wokół ust. Jest to prawdopodobnie zapalenie około ustne skóry- taką diagnozę wystawił lekarz. Miałam przepisaną maść Rozex-nie pomogło. Kolejna maść ( nie pamiętam nazwy) pomogła po około 2 tygodniach stosowania... efekt był naprawdę dobry lecz wszystko powróciło po około tygodniu "remisji". Poddałam się z wizytami u dermatologa. Jedyne co pomaga mojej skórze wokół ust to opalanie twarzy wtedy krosty znikają i praktycznie całe wakacje mam spokój, dodam że co roku jestem w ciepłych krajach, wtedy też opalam twarz właśnie po to żeby zniknęły te okropne uciążliwe krosty.... Teraz gdy robi się zimno krosty powracają , jest ich coraz więcej. Nie wiem co robić, nic nie pomaga(graniczenie kosmetyków,mycie skóry twarzy wodą mineralną, stosowanie kosmetyków do skóry wrażliwej itp.- nic nie pomaga) . Proszę o pomoc.
W skórze twarzy gromadzą się różne drobnoustroje (bakterie, demodex folliculorum czyli nużeniec i inne..), które niekiedy wymagają odpowiedniego leczenia doustnego, ponieważ leczenie zewnętrzne może być niewystarczające. Słońce ma działanie przeciwzapalne, co zresztą wykorzystuje się w leczeniu różnych chorób dermatologicznych, ale jak wszystko komplikują dodatkowe czynniki, efekt takiej terapii jest przejściowy i wymaga powrotu do skutecznej farmakoterapii nie tylko miejscowej.

Witam,
Rozpoznanie i zaplanowanie leczenia tylko na podstawie przedstawionych opisów zmian skórnych bez właściwego badania dermatologicznego jest nie zawsze jest możliwe i często obarczone błędem, dlatego zapraszam na wizytę podczas której zdiagnozujemy problem oraz zaproponuję postępowanie medyczne zgodne z aktualnymi standardami terapii.
dr n. med. Agnieszka Staniewska
Witam,
Rozpoznanie i zaplanowanie leczenia tylko na podstawie przedstawionych opisów zmian skórnych bez właściwego badania dermatologicznego jest nie zawsze jest możliwe i często obarczone błędem, dlatego zapraszam wiec na wizytę podczas której zdiagnozujemy problem oraz zaproponuje postępowanie medyczne zgodne z aktualnymi standardami terapii.
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani.
Zapalenie wokółustne jest chorobą, która może mieć związek z różnymi zaburzeniami wewnątrzustojowymi lub też z czynnikami środowiskowymi. Jeśli zmiany nawracają, trzeba szukać ich przyczyny. Opalanie skóry nie jest dobrym rozwiązaniem. Promieniowanie UV chwilowo hamuje stan zapalny, który po zaprzestaniu nasłonecznienia wraca. Dodatkowo wystawiając twarz na słońce, może Pani sprowokować inne poważne choroby skóry, z rakiem skóry łącznie. W wielu wypadkach skóra ulega poprawie, a nawet zmiany mogą całkowicie ustąpić po zastosowaniu opdowiedniego leczenia. Z Pani opisu wynika, że leczenie nie było do końca właściwe. Zapraszam na konsultację. Na pewno uda się coś z tym zrobić