zapalenie nerwu wzrokowego

3 odpowiedzi
Witam. Choruję na sm i mam prawdopodobnie rzut na oko ( zapalenie nerwu wzrokowego). Miałam już to 2 razy , dlatego piszę tak pewnie co mi dolega. w związku z tym mam pytanie odnośnie leczenia. Czy muszę iść do szpitala , czy jest możliwość leczenia (oczywiście lekiem na receptę od specjalisty) w domu?
Dzień dobry, przede wszystkim podstawą jest leczenie neurologiczne, nakierowane na zapobieganie kolejnych rzutów choroby. Warto rozważyć udział w badaniach klinicznych dotyczących sm. Co do zapalenia pozagałkowego to zastosowanie steroidów dożylnie (solu-medrol) skraca czas leczenia, natomiast ostateczna ostrość wzroku po 6 miesiącach od początku zachorowania jest taka sama u pacjentów leczonych i nie leczonych steroidami. Doustne preparaty steroidów typu Metypred czy Encorton nie są stosowane w leczeniu i ich zastosowanie nie wpływa w żaden sposób na przebieg choroby. Reasumując, jeżeli leczenie ma być szybkie i skuteczne to polecam lezenie dożylne i hospitalizacje, gdyż umożliwia to również przeprowadzenie w trybie pilnym badań - VEP i NMR głowy.

Dzień dobry, pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego wymaga dożylnej sterydoterapii. Krótkotrwała hospitalizacja jest konieczna. Pozdrawiam DJB
W rzucie zapalenia pozagałkowego newru wzrokowego stosuje się sterydowe pulsy dożylne, ze względu na wysokie dawki leku istnieje konieczność podania w warunkach szpitalnych.