Zapalenie krtani, oskrzeli czy nowotwor?

3 odpowiedzi
Witam, Od ponad 2 tygodni mam uporczywy kaszel. W pierwszym tygodniu poszlam do GP , ktory nic nie stwierdzil. GP stwierdzila, ze nie mam goraczki i w plucach nic nie slyszy. Ja czulam, ze cos mi w oskrzelach furkocze, a moj syn skomentowal opinie GP jako dziwna, bo on slyszy golym uchem to furkotanie. W kazdym badz razie bylo gorzej, dolaczyly sie do tego zapchane zatoki i po 2,5 tygodniach kuracji domowym sposobem, poszlam znowu do innego GP, ktory stwierdzil, ze poprzednia GP miala racje, bo na cheast infection nic sie nie przepisuje, ale w zwiazku z tym, ze mialam juz w tym roku zapalenie krtani i tchawicy (zdiagnozowane w Polsce przez laryngologa) i wczesniej (w 2012) mialam uszkodzone drogi oddechowe przebywajac w oparach skoncentrowanej formaliny i potem zmuszona do pracy w oparach ksylenu przez dlugi okres czasu, po ktorym uleglam zatruciu, to on zapisze mi amoxicilin 500 mg na 5 dni. Biore ten antybiotyk od piatku (juz 3 dzien). No niby troche lepiej, ale poolewa mnie glowa (zatoki) , z nosa podkrwawiona wydzielina no i kaszel, chociaz lzejszy, to jednak nie odpuszcza. Jak nabieram powietrza aby odkaszlnac to slysze swist i odkaszlniecie nie jest takie latwe. Jak sie cos tam 'zaplacze' na lewym oskrzelu to nie puszcza. Dzis udalo mi sie to w koncu odksztusic. Jest to dosc spora ilosc sluzu z duza iloscia krwi. Moze to i infekcja bakteryjna, chociaz, oprocz kaszlu, nie czuje sie jakbym miala przeziebienie. Obawiam sie skutkow tej formaliny i ksylenu. Gdzie isc, jakie badania zrobic? Czy mam martwic sie ta krwia w plwocinie i nosie?
Konieczna wizyta w gabinecie laryngologa i rtg jlatki piersiowej ewentualnie potem dalsza decyzja

Konieczna konsultacja u laryngologa. Wskazane RTG płuc, doraźnie leki rozrzedzające wydzielinę np. Flegamina, ACC, Mukolina
Pozdrawiam
Witam; Jeśli będzie brak poprawy to wskazana będzie jednak konsultacja laryngologiczna i/lub pulmonologiczna; bez zbadania trudno coś konkretnego powiedzieć;