Zapalenie kaletki achillesa oraz ból przyczepu pięty po bieganiu.
2
odpowiedzi
WitamJestem regularnym biegaczem. Od jakiegoś pół roku mam problem z przyczepem achillesa do pięty, mówiąc wprost bardzo boli mnie pięta po bieganiu. Nie sam achałeś, a pięta! Po bieganiu nie mogę jej dotknąć, a każdy postawiony krok to zaciskanie zębów, do wszystkich pomniejszych bólów już się przyzwyczaiłem przez lata biegania, ale do tego nie dam rady! Dzień, dwa, trzy po bieganiu chodzę jak paralityk, i każde postawienie stopy na palcach to zaciskanie zębów. Zaznaczam, że na pięcie nie ma żadnych widocznych zgrubień, nie wyczuwam również żadnych zwyrodnień dotykając ją, niczym wizualnie nie różni się od zdrowej pięty. Z domowych sposobów próbowałem już ekstremalnego masażu aż do granicy wytrzymałości, do łez, bo masaż tej pięty boli cholernie, rolowałem już, rozciągałem, smarowałem voltarenem i nic. Może jeszcze lodu muszę spróbować.
Pierwszą przerwę od biegania zrobiłem sobie ok. miesięczną, po tej przerwie i pierwszym biegu przypadłość wróciła, kolejna przerwa była 2 miesięczna, ale znowu nic nie pomogło. Wniosek taki, że przerwa w bieganiu nie pomaga, chyba że jakąś naprawdę długa, ale nosi mnie i nie potrafię odpoczywać przez pół roku. Być może muszę iść do jakiegoś porządnego ortopedy lub fizykoterapeuty, bo samoistnie chyba nie przejdzie jak wszystkie inne moje dolegliwości do tej pory! Proszę o radę internetową co mogę jeszcze zrobić i co naj prawdopodobniej mi dolega, jeśli takowa istnieje, a jeśli nie to o namiar w Warszawie na placówki, sprawdzonych lekarzy, którzy rozwiążą mój problem. Ewentualnie proszę o informację czy, zanim pójdę do ortopedy mam zrobić prześwietlenie, USG, czy coś innego, gdyż nawet ortopeda musi mieć coś na podstawie, czego oceni stan mojego achillesa, a nie chciałbym płacić słonej kasy za wizytę, na której usłyszę tylko zaproszenie na kolejną wizytę jak już zrobię sobie prześwietlenie.
Pierwszą przerwę od biegania zrobiłem sobie ok. miesięczną, po tej przerwie i pierwszym biegu przypadłość wróciła, kolejna przerwa była 2 miesięczna, ale znowu nic nie pomogło. Wniosek taki, że przerwa w bieganiu nie pomaga, chyba że jakąś naprawdę długa, ale nosi mnie i nie potrafię odpoczywać przez pół roku. Być może muszę iść do jakiegoś porządnego ortopedy lub fizykoterapeuty, bo samoistnie chyba nie przejdzie jak wszystkie inne moje dolegliwości do tej pory! Proszę o radę internetową co mogę jeszcze zrobić i co naj prawdopodobniej mi dolega, jeśli takowa istnieje, a jeśli nie to o namiar w Warszawie na placówki, sprawdzonych lekarzy, którzy rozwiążą mój problem. Ewentualnie proszę o informację czy, zanim pójdę do ortopedy mam zrobić prześwietlenie, USG, czy coś innego, gdyż nawet ortopeda musi mieć coś na podstawie, czego oceni stan mojego achillesa, a nie chciałbym płacić słonej kasy za wizytę, na której usłyszę tylko zaproszenie na kolejną wizytę jak już zrobię sobie prześwietlenie.
Dobry Wieczór,
Proponuję najpierw wizytę u ortopedy i dopiero dgn., którą on zleci.
Pozdrawiam
Proponuję najpierw wizytę u ortopedy i dopiero dgn., którą on zleci.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam!
Sprawa poważna, choć nie wygląda. Ból przy przyczepie Achillesa do pięty to z dużym prawdopodobieństwem tendinopatia insercyjna. Inne możliwe rozpoznanie to zapalenie kaletki głębokiej Achillesa.
Leczenie w obu przypadkach jest zachowawcze. Żeby postawić rozpoznanie oprócz badania ortopedycznego konieczne jest badanie USG. W zależności od rozpoznania można miejscowo podawać preparaty przeciwzapalne, Orthokine, szpik kostny, preperaty kwasu hialuronowego (SportVis). Dużą poprawę dają zabiegi (Krioterapia lub ESWT).
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz
Sprawa poważna, choć nie wygląda. Ból przy przyczepie Achillesa do pięty to z dużym prawdopodobieństwem tendinopatia insercyjna. Inne możliwe rozpoznanie to zapalenie kaletki głębokiej Achillesa.
Leczenie w obu przypadkach jest zachowawcze. Żeby postawić rozpoznanie oprócz badania ortopedycznego konieczne jest badanie USG. W zależności od rozpoznania można miejscowo podawać preparaty przeciwzapalne, Orthokine, szpik kostny, preperaty kwasu hialuronowego (SportVis). Dużą poprawę dają zabiegi (Krioterapia lub ESWT).
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz
Podobne pytania
- Witam, mój syn prawdopodobnie dostał uczulenia na słońce (lekarz dermatolog stwierdziła fotodermatozę). Dostał Xyzal 0,5 tabletki raz dziennie i 2 razy dziennie smarowanie Advantanem. Po 2 dniach objawy się nasiliły, ma bardzo czerwone, spuchnięte uszy pokryte krostkami. Do tego doszły całe policzki.…
- Witam mam córkę 20 mcy, ma kaczkowaty chód i stopy koślawo - szpotawe, dostałam skierowanie na rtg stawów biodrowych, do wizyty u lekarza zostało mi 3 tyg, nie wiem czy jest się czym martwić podaję opis padania: Zmian kostnych nie stwierdza. Kąty stropów panewek - prawy 18,7 st, lewy 17,3 st.…
- Witam, mam córkę 20 mcy, ma kaczkowaty chód i stopy koślawo – szpotawe, dostałam skierowanie na RTG stawów biodrowych, do wizyty u lekarza zostało mi 3 tyg, nie wiem czy jest się czym martwić podaję opis padania: Zmian kostnych nie stwierdza. Kąty stropów panewek – prawy 18,7 st, lewy 17,3 st.…
- Witam. Mam torbiel na jajniku, podniesione DHEA-S, FSH i prolaktynę, a także łysienie androgenowe. Czy łysienie i zaburzenia hormonalne mogą być spowodowane torbielą? Czy jej usunięcie wystarczy, czy trzeba brać tabletki antykoncepcyjne (estrogen) ? Do kogo najlepiej się zwrócić? ginekologa,…
- DZIEN DOBRY ILE KOSZTUJE WIZYTA U PANI BO PEWNIE PRZYJMUJE PANI PRYWATNIE partner ma co najmniej 30 kilo więcej niż powinien jest kierowca jeździ tirem i dlatego ciężko mu zrzucić kilka kiligramow
- Jestem mamą 9-latka. Po rozwodzie zauważyłam niepokojące zmiany w zachowaniu mojego syna, sama nie umiem mu już pomóc. Wielogodzinne rozmowy, wsparcie rodziny to za mało. Syn ma niskie poczucie własnej wartości i ciągłe huśtawki nastroju. Odbija się to na zachowaniu, nauce w szkole i kontakcie…
- Dzień dobry. Moja górna ósemka dopiero co się wyżyna, czy można ja już usunąć, czy trzeba poczekać, aż wyjdzie dalej?
- Witam,chciałabym zrobić pełną cytologię. Jestem pod stałą opieką poradni genetycznej w Szczecinie. Tam wykonują większość badań z pominięciem cytologii. Chciałabym wiedziec w jakim okresie nalezy przyjsc na pobranie? jaki jest koszt z pominięciem badania. pozdrawiam
- Doktorze, gdzie mam do Pana najbliżej? Jestem Oświęcimianką. Oprócz estetycznych względów… medyczne? Na razie nie potykam się o piersi, ale grawitacja mocno zachwiana.
- Dzien dobry, moje pytanie, dlaczego stomatolog ktory leczy mi zeba kanalowo, kaze przyjsc mi na nastepna wizyte za rowno miesiac po pierwszej, czytam ze nast wizyta od 7- 14 dni, , i czy moge zmienic dentyste w trakcie leczenia zeba, , ten jest za tani, 300 zl za cale leczenie ,sa 2 kanaly, ponoc…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.