Zapalenie cewki moczowej

5 odpowiedzi
Mam problem z za czerwienieniem wokół cewki moczowej od bardzo długiego czasu. Towarzyszy temu również dyskomfort na początku oddawania moczu, szczególnie jak jest go mało bądź jest mocno „zagęszczony”. Robiłem badanie ogólne moczu jedyne co mogło zwrócić uwagę w tym badaniu to niewielka liczba leukocytów. Wykonałem posiew moczu, który wyszedł jałowy oraz wymaz z cewki moczowej w kierunku Chlamydia Trachomatis ujemny. Z problemem tym byłem już u kilku specjalistów. Pierwszym z nim był Urolog – który przepisał mi najpierw Unidox oraz Dicloberl (nie pomogło), następnie jeszcze raz Heviran (również nie pomógł) na koniec Metronidazol. Następnie poszedłem do dermatologa, który przepisał maść belogent oraz lek przeciwzapalny i Claritinę. Belogent przynosił lekką ulgę jednak dalej objawy pozostały. Następnie udałem się do drugiego dermatologa, który najpierw wysłał mnie z podejrzeniem Chlamydii (wynik jałowy). Profilaktycznie przepisał azytromycyne oraz lek przeciwzapalny. Sam wcześniej stosowałem maść Clotrimazolum, która również nie przynosiła żadnej poprawy. Obecnie smaruję okolice cewki żelem Rivel.
Jeśli nie był robiony to posiew ze zmiany w kierunku bakterii

Musilbym to zobaczyc
Myslę że powinien sie pon leczyć u dermatologa.
Dzień dobry, sugeruję konsultację w większym centrum urologicznym, np. w najbliższej Klinice Urologii celem wykluczenia niebezpiecznych zmian. Niektóre pracownie wykonują badania na wirusy.Pozdrawiam
Przyczyn może być wiele - czy nie zmienił Pan żelu pod prysznic lub proszku do prania? Proponuję przyjść z badaniami na konsultację.