Zaostrzenie alergii pokarmowej po 2. dawce szczepionki DTP a podanie 3. dawki szczepionki

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, Pani Doktor. W wieku ok. 3 m-cy u syna zaczęły się pojawiać sporadycznie nitki krwi w kale (prócz tego nie było żadnych innych objawów). Niestety- problem znacznie nasilił się w dniu podania 2. dawki szczepionki DTP: krwi w pieluszce było zdecydowanie więcej, do tego dołączyły się objawy brzuszne. I od tej pory zaczął się nasz dramat-alergia strasznie się nasiliła-do tego stopnia, że ja, jako matka karmiąca piersią, musiałam wyeliminować z diety praktycznie wszystkie alergeny, a syn zaczął reagować objawami alergicznymi nawet na spożyte leki, takie jak Delicol czy Paracetamol. Obecnie staramy się rozszerzać mu dietę, lecz idzie nam to bardzo opornie, gdyż krwawi nawet po ziemniaku, czy też jabłku. Jako że po wspomnianym przeze mnie szczepieniu u dziecka wystąpił także płacz nieutulony, udaliśmy się na konsultację do neurologa, gdzie otrzymaliśmy informację o odroczeniu 3. dawki do 6m-cy po drugiej, oraz zamianę zastosowanych szczepień na Pentaxim. Czas jego podania zbliża się nieubłaganie. Przyznam szczerze, że nie wiem, co robić. Z jednej strony rozumiem wagę szczepień, ale zastanawiam się, czy podanie kolejnej dawki nie będzie złamaniem zasady "Po pierwsze nie szkodzić"? Zastanawiałam się nad zaszczepieniem dziecka w późniejszym terminie, licząc, że syn z alergii "wyrośnie", jednakże zdania lekarzy były tutaj podzielone. Część z nich twierdziła, że nie można przekroczyć tych 6m-cy, gdyż po ich przekroczeniu cały schemat należałoby zacząć od nowa. Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację. Dziękuję.
Przypadek mocno skomplikowany,nie mam prawa ,nie widząc dziecka diagnozować internetowo. Wszystkie pytania musi Pani kierować do lekarza prowadzącego dziecko