Zanik okresu po stosunku

2 odpowiedzi
Uprawiałam seks z chłopakiem (z prezerwatywą i nie skonczył we mnie) dzień przed i w 1 dniu okresu, kiedy krwawienie dopiero się zaczynało (28 dzień cyklu jak zazwyczaj). Po stosunku okres zupełnie zniknął, tak jakby się cofnął. Teraz, 3 dni pozniej, dalej nie wrócił. Czy to oznacza, że w tym miesiącu już nie wróci mimo że nie było go praktycznie wcale? Mam się czego obawiać?
Witam,z pani opisu wynika ,że nie ma pani się czego obawiać,natomiast proponowałbym rozważyć pewniejszą metodę antykoncepcji niż prezerwatywa
Poydrawiam

Witam . Krwawienie menstruacyjne może mieć różną długość trwania i różne nasilenie, czasem nawet u tej samej kobiety. Jednorazowy „ incydent” zmiany charakteru krwawienia nie powinien ani dziwić ani niepokoić. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać zawsze należy zgłosić się do lekarza który po przeprowadzeniu badania i USG będzie mógł powiedzieć coś więcej. Jeżeli chodzi o ryzyko zajścia w ciąże to zakładając że faktycznie był to początek cyklu czyli okres zdecydowanie nie płody jak również z uwagi na zastosowanie prezerwatywy i stosunek przerywany to zdecydowanie nie ma się Pani czego obawiać. Pozdrawiam