zamknięta tętnica zmiany miażdzycowe

7 odpowiedzi
jakieś dwa lata temu stwierdzono że mam zamkniętą tętnice i zmiany miarzdzycowe w prawej nodze na dzień dzisiejszy mam duży problem z chodzeniem przejde 50 metrów i tak bolą mnie nogi już dwie ale prawa najbardziej ledwie mogę stanąć na niej wcześniej jak stanęłam na chwile to trochę pomagało ale teraz jest to mało skuteczne ból od stopy do uda nawet na rowerze to tragedia żeby pedałować . byłam w Elblągu ale tam bez żadnego badania lekarz przepisal mi jedne tabletki pół roku temu i napisał nie wymaga leczenia szpitalnego . a ponieważ pale papierosy wtedy 10 dziennie teraz 5 to na dowidzenia usłyszałam od niego kto pali papierosy ten chodzi bez nogi .każdy wie że żucenie palenia nie jest łatwe ja ide powoli ale do celu . czy palenie jest problemem żeby leczyć mnie ? żeby założyć stent i dać leki na miażdzyce
Witam
Najważniejszym leczeniem jest zmiana trybu życia - stosowanie odpowiedniej diety, regulacja gospodarki lipidowej, treningi marszowe oraz m. in. zaprzestanie palenia papierosów. Oczywiście że nie nie jest problemem technicznym wykonanie zabiegu nawet u pacjenta palącego papierosy ale możemy ostatecznie spodziewać się gorszych rezultatów.
Pozdrawiam

Nie jest powodem odstąpienia od leczenia. Takie teksty mają motywować do rzucenia palenia.
Szanowna Pani
Palenie papierosów rzeczywiście pogarsza rokowanie w miażdżycy i przyśpiesza jej rozwój.
Jednocześnie trudno odmówić chorej osobie pomocy tylko dlatego, że pali.
Powinna Pani być zbadana, mieć wykonano co najmniej USG Doppler tętnic kończyn dolnych. Dopiero wtedy można decydować o sposobie leczenia.
Pozdrawiam
Witam,
Zaprzestanie palenia ma duże znaczenie w leczeniu niedokrwienia kończyn dolnych spowodowanego miażdżycą tętnic. To czy będzie Pan miał nogę za 10 lat w większym stopniu zależy od tego czy przestanie Pan palić niż czy będzie pan leczeony inwazyjnie w chwili obecnej. Co do konieczności leczena inwazyjnego trudno podjęciec decyzję bez osobistego zbadania chorego.
Pozdrawiam
Piotr Malinowski
Witam Panią, nadal nie podaje Pani, którą tętnica jest niedrożna, miażdżyca jest przewlekłym postepującym procesem zapalnym naczyń, na który nie ma leku, wykonanie operacji naczyniowej, czy wszczepienie stentu daje efekt na dłuższy lub krótszy czas, palenie papierosów jest jednym z głównych czynników rozwoju miażdżycy i działa niekorzystnie. Po założeniu stentu znacznie częśćiej zamykają się one u osób palących papierosy - tak pokazują badania. Lekiem obecnie zalecanym na miażdżycę - aby spowolnić postęp choroby, wydłużyć dystans chromania - chodzenie bez bólu jest cilostazol - Cilozek, Decilosal czy inne preparaty i oczywiście trening marszowy czyli aby chodzić codzinenie przez godzinę w tempie 3,5 km/h. Pozdrawiam
jest pan do leczenia zabiegowego angioplastyki w Centrum Kardiologii Józefów ul. nadwiślańska 37 dr. Stanisław Mazur
Należy wykonać arteriografie ("prześwietlenie tętnic") i na tej podstawie ocenić możliwości leczenia zabiegowego pozdrawiam. .