Zakup używanej poduszki ortopedycznej

6 odpowiedzi
Piszę z nadzieją, że uzyskam opinię choć jednego rehabilitanta, bo nie wiem co mam robić.
Zamierzam kupić synkowi /5 miesięcznemu/ poduszke ortopedyczna head care na płaską główkę (ma ją krzywą od leżenia głównie na jednej stronie) i widzę, że są w sprzedaży używane. Używa się ich dość krotko, zazwyczaj do 3 m- cy. Co Pani sadzi o zakupie używanej poduszki? Czy taka poduszka zapamiętuje już kształt poprzedniego właściciela? czy lepiej zainwestować w nową? Nie wiem czy kupić nową czy używana tez byłaby odpowiednia, bo koszt jej zakupu jest dość spory? Z góry dziękuję za opinię i pozdr.
Witam, zgadza się koszt poduszki jest duży. Ale kupowanie używanej poduszki to tak jak kupowanie używanych butów. Każde dziecko ma inne ułożenie głowy dlatego nie zalecam kupowania używanych poduszek, butów ortopedycznych, wkładek. Leżenie na jednej stronie wymaga wprowadzenia ćwiczeń aby dziecko obciążało prawidłowo całą główkę. Głowa dziecka rośnie więc płaskie ustawienie powinno się samo korygować ze względu na rozwój kośćca jeśli usunie się przyczynę, czyli w Pani przypadku nieprawidłowe leżenie.

Witam.Nie mam doświadczenia z tego typu poduszkami.Jednakże ważne aby dopilnowac częstej zmiany pozycji dziecka,poduszka może zapewnić odpowiednią twardość,co jest mniej wazne od częstej zmiany,tkanka kostno-chrzęstna u tak małego dziecka jest bardzo podatna na zmiany wywołane siłą grawitacji.MOja rada częsta zmiana pozycji. Pozdrawiam
Witam Panią.
Ciężko mi ocenić zużycie poduszki przez poprzedniego użytkownika. Nie chciałabym wprowadzić w błąd.
Pozdrawiam serdecznie,
Malwina Jachowicz MOTIO
Witam. Nie pracuję z dziećmi w wskazanym przedziale wiekowym. Nie jestem kompetentny do udzielenia informacji a propos ww poduszki ortopedycznej.
Witam,
powinna wystarczyć używana ale z takim maluszkiem trzeba popracować osteopatycznie nad jego główką. Nie chce się pytać co powiedział Panie lekarz ale pewnie znam odpowiedź
Kontakt do nas jest na mojej stronie internetowej lub przez ZL - wizyta 60minutowa
pozdrawiam
K.
Kupowanie używanej poduszki z pamięcią kształtu jest ryzykowne. W opisie poduszek można znaleźć informację, że "każda utrzymuje swój kształt przez wiele miesięcy". Ponieważ jest to do pewnego stopnia prawdą, więc w przypadku nowej poduszki podtrzymuje ona dobrze głowę swojego właściciela, ale w przypadku używanej niestety prawdopodobnie nie dopasuje sie idealnie.
Chyba lepiej spróbować ze zwykłą poduszką ortopedyczną bez pamięci kształtu, która jest o wiele tańsza niż z używaną z pamięcią. Pozdrawiam