Zakończyłam brać tabletki antykoncepcyjne , od 11 dnia cyklu palmie czy to normalny objaw ?

1 odpowiedzi
Zakończyłam brać tabletki antykoncepcyjne , od 11 dnia cyklu palmie czy to normalny objaw ?
dr n. med. Łukasz Blukacz
Ginekolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Katowice
Dzień dobry,

Plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą występować, ponieważ organizm adaptuje się do zmian hormonalnych. Może to być naturalna reakcja na ponowne uruchomienie własnej osi hormonalnej, zwłaszcza w pierwszych cyklach po zakończeniu antykoncepcji.

Jeśli jednak plamienia utrzymują się ponad tydzień, nasilają się lub towarzyszą im inne niepokojące objawy, warto skonsultować się z ginekologiem w celu dalszej diagnostyki i oceny cyklu miesiączkowego.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.