Zakładanie aparatu

7 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, mam 20 lat. Mam małą szczękę i dość duże zęby przez co nie mieszczą mi się w szczęce. Jeden ząb musiałem usunąć, bo wylądował mi na podniebieniu. Z przodu, niektóre zęby mam bardziej wysunięte od pozostałych. Zęby mądrości nadal mi się wyżynają. Chciałbym zapytać, czy zakładanie aparatu ortodontycznego w tym wieku i z tak rozległym problemem przyniesie skutki w dość krótkim czasie (max 2lata)?
Witam.Zdecydowanie tak, pod warunkiem, ze zostana zastosowane wlasciwe aparaty.Pozdrawiam.Z powazaniem Igor Astaszew.

Odpowiedź na to pytanie wymaga dokładnego badania Pana przez specjalistę.
Witam!
Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku.
Aby ustalić szczegółowy plan leczenia, musiałabym jednak Pana zbadać i przeprowadzić analizę modeli i zdjęć rtg.
Pozdrawiam!
Czasu leczenia orodontycznego nie da sie przewidziec dokladnie.Przy mniejszych wadach wynosi on okolo 1,5roku , do nawet 4 lat przy bardziej skomplikowanych.Prosze skonsultowac sie z lekarzem ortodonta.Po wykonaniu zdjec rtg i modeli diagnostycznych lekarz poda panu orientacyjnie czas leczenia.Nie nalezy obawiac sie dlugiego leczenia, poniewaz zmiany w wygladzie i korzysci wwynikajace z nowego zgryzu sa tego warte..Nowy wyglad a co za tym idzie , nowa jakosc zycia utrzymaja sie przez reszte zycia, wiec czym jest te 2 czy 3 lata leczenia?
Odpowiedź na takie pytanie jest możliwa tylko po wizycie u lekarza i analizie Twojego problemu. Leczenie ortodontyczne oprócz aparatu wymaga czasu i wizyt kontrolnych. Zapraszamy do kontaktu z naszą Przychodnią.
Jedynie podczas konsultacji mogę oszacować czas potrzebny do wyleczenia wady zgryzu.
Bywa, że problem który pacjentowi wydaje się rozległy może zostać skorygowany w czasie krótszym niż 2 lata. Zapraszam na konsultację.
2 lata to średni czas leczenia aparatem stałym-myślę że o takim należałoby myśleć.Może wchodzić w rachubę ekstrakcja zęba po przeciwnej stronie od tej dokonanej w przeszłości.Są to sprawy indywidualne-co do planu i czasu leczenia