Zacząłem stosować krople do oczu naclof przepisane przez okulistę i po zakropleniu strasznie pieką m

3 odpowiedzi
Zacząłem stosować krople do oczu naclof przepisane przez okulistę i po zakropleniu strasznie pieką mnie oczy przez ok. Minute. Czy to normalne? Czy mam to zgłosić do lekarza?
Zdecydowanie trzeba sie skonsultować z lekarzem czy jest to normalna reakcja na ten lek.

Witam serdecznie,
Gdy masz nadwrażliwość na sól sodową diklofenaku, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę-wówczas skontaktuj się z lekarzem.
Natomiast preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu oraz przebarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Jeśli stosujesz soczewki kontaktowe to należy wyjąć przed zastosowaniem kropli i założyć je co najmniej 15 minut po zakropleniu. Jeśli pytasz o możliwe skutki uboczne to najczęściej występuje przemijające pieczenie oczu, rzadziej: świąd, zaczerwienienie oczu oraz niewyraźne widzenie zaraz po wkropleniu preparatu. W rzadkich przypadkach może wystąpić duszność i zaostrzenie objawów astmy. Podczas długotrwałego stosowania może wystąpić punkcikowate zapalenie rogówki i uszkodzenie nabłonka rogówki. Oczywiście powyższy lek może być stosowany jeśli zapisał go Tobie lekarz w przypadku jeśli lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Takiego jak np.pooperacyjne stany zapalne po operacji zaćmy i innych zabiegach chirurgicznych. Ból i światłowstręt. Pourazowe stany zapalne (urazy bez perforacji gałki ocznej). Hamowanie zwężenia źrenicy w czasie operacji zaćmy. Profilaktyka torbielowatego obrzęku plamki po operacji zaćmy z implementacją soczewki. Niezakaźne stany zapalne przedniego odcinka oka. W przypadku podania leku zaleca się uciśnięcie kanaika nosowo-łozowego lub zamknięcie oczu na około 3 minuty. Dzięki temu zmiejszone jest wchłanie leku do organizmu i zwiększa jego miejscowe działanie. Pozdrawiam, Jacek Daleszyński MEDI_SPA Poznań
Moim zdaniem jest to normalna reakcja na krople, jednak żeby niczego nie przeoczyć proponuje skontaktować się z lekarzem i zapytać czy tak może być. Pozdrawiam Krzysztof Stegienko