Zachowana lordoza kręgosłupa lędźwiowego.Stan po złamaniu trzonu l2 z normalizacją sygnału z trzonu

3 odpowiedzi
Zachowana lordoza kręgosłupa lędźwiowego.Stan po złamaniu trzonu l2 z normalizacją sygnału z trzonu kręgu bez stenozy uciskowej na poziomie złamania. Centralna wypuklina krążka L5 /S1 zwęża światło kanału kręgowego o ok 4,5mm spłyca zachyłki boczne kanału, redukuje światło kanału do wym.a-p wynoszącego ok 13,5mm
Niewielkie modelowanie korzeni n. rdzeniowych
w poziomie otworów międzykręgowych na wysokości L5/S1. Częściowa dehydratacja zwyrodnienia krążków międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych. Nierówności blaszek granicznych trzonów kręgów. Sygnał że stożka końcowego prawidłowy. Czy może grozić mi operacja dziękuję z góry za odpowiedź.
Dzień dobry. Badanie radiologiczne zawsze interpretujemy wraz z objawami, jakie ma pacjent. Są pacjenci, którzy mają wypadnięcia jąder miażdżystych tak, jak opisano powyżej i nie mają żadnych dolegliwości. Takich pacjentów nie operujemy. Są natomiast pacjenci, którzy mają dyskopatię lędźwiową z towarzyszącymi zaburzeniami w oddawaniu moczu i/lub osłabieniem siły mięśniowej. Tych pacjentów należy operować. W przypadku pacjentów, u których występuje jedynie ból bez towarzyszących deficytów neurologicznych można rozważyć leczenie operacyjne, ale należy pamiętać, że w takich przypadkach leczenie zachowawcze również bardzo często przynosi bardzo dobry efekt.

Sprawa może być poważna, wymaga osobistej wizyty u specjalisty w celu badania lekarskiego i obejrzenia wyników badań obrazowych. Leczę takie stany, ale nie przez internet. Zapraszam na konsultację.
Krzysztof Zapałowicz
Dzień dobry. Opisywane złamanie kręgu L2 prawdopodobnie miało miejsce jakiś czas temu i jest już wygolone. Dyskopatia na poziomie L5-S1może być przyczyna dolegliwości bólowych i wymagać leczenia. W pierwszej kolejności warto spróbować zastosować rehabilitację. W przypadku, gdyby nie przynosiła ona efektu należy zapisać się na konsultację do neurochirurga. Pozdrawiam