zabieg osoczem bogatopłytkowym przy hashimoto

4 odpowiedzi
Witam, została u mnie zdiagnozowana choroba hashimoto (brak niedoczynnośći czy zmian w tarczycy). wystepuja podwyższone przeciwciala antyTG i antyTPO. Od pół roku wypadaja mi wlosy w ilościch powyżej 200. Biore eutyrox 25.
Czy w takie sytuacji zabieg osoczem bogatopłytkowym na skóre głowy jest przeciwskazany/ czy jest bezpieczny? Czy może on poprawić stan włosów? Pozdrawiam
Aktywny proces autoimmunizacyjny jakim jest zapalenie tarczycy Hashimoto w mojej ocenie jest przeciwwskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Wypadanie włosów może być spowodowane zaburzeniami tarczycy. Suplementacja hormonalna- Euthyrox powinna pozytywnie wpłynąć na problem wypadania włosów( proszę o cierpliwość tj. ok.3 miesiące od wprowadzenia leczenia). Pozdrawiam Dominik Mikiel

Witam,
Zabiegi z osoczem nie są przeciwwskazane, może Pani je rozpocząć. Na pewno odżywią skórę głowy i poprawią kondycję włosów.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Rujna
Witam. Łysienie związane z zaburzeniami tarczycy należy do odwracalnych w miarę stabilizacji wydzielania hormonów. Niestety prawidłowe wartości poziomu hormonów nie świadczą o tym ,że tarczyca jest zdrowa. Oprócz zabiegów mezoterapii z użyciem osocza można stosować mezoterapię z użyciem specjalnych koktaili zawierających m.in. minoxidyl, krzemionkę, oligoelementy , dexpanthenol bądź nanopeptydy . Jestem przekonany ,że są one w stanie poprawić kondycję włosów, powstrzymać wypadanie i pobudzić do wzrostu.Pozdrawiam i zapraszam na zabiegi.
Przy Hashimoto zabieg z osoczem nie jest przeciwwskazany. Może pomóc ale nie musi......zawsze odżywi skórę głowy