zabieg laserowy po 40 roku życia

2 odpowiedzi
Witam, mam pytanie czy przy wadzie -0,75 obuocznie jest sens zrobienia korekty laserowe , podobno po usunięciu wady będę zmuszona do używania okularów do czytania i pisania. Czyli nie pozbędę się okularów przejdę z tzw. "-" na "+", mam 41 lat, więc zastanawiam się czy warto wykonać taki zabieg, będę wdzięczna za Pani fachową poradę
Dziękuję
Alicja
Dzień dobry, po 40 roku życia występuje stopniowe pogorszenie widzenia do bliży związane ze zmniejszaniem się akomodacji oka. Jest to proces fizjologiczny i dotyczy nas wszystkich - osób nadwzrocznych, krótkowzrocznych jak i bez wady wzroku. Koryguje się to dodatkową korekcją "do bliży", co oznacza, że w pewnym momencie każdy z nas będzie potrzebował dodatkowych "plusów" do czytania. U osób krótkowzrocznych (tj. posiadających "minusy") dodatek do bliży (czyli "plus") może zmniejszyć wartość "minusa" do czytania, "wyzerować" obecną wadę lub będzie potrzeba noszenia okularów o wartości "plus". Wszystko zależy od wyjściowej wady wzroku. Jeżeli chodzi o kwalifikację do zabiegu warto się wybrać do ośrodka, który takie zabiegi przeprowadza gdzie powinna Pani uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania.
Pozdrawiam, dużo zdrowia,
Olga Ritter-Pasek

Zgadza się, zamieni Pani okulary "do dali" na okulary "do bliży". Należy zastanowić się, które okulary są dla Pani bardziej akceptowalne.