Za tydzień (16 kwietnia) czeka mnie operacja endarterektomii w jednym z łódzkich szpitali. Zwężenie
Za tydzień (16 kwietnia) czeka mnie operacja endarterektomii w jednym z łódzkich szpitali. Zwężenie operowanej tętnicy szyjnej to ok. 70% (druga ma zwężenie ok. 20%). Rok temu przeszedłem operację założenia by-passów, mam 67 lat, bez cukrzycy i bez otyłości. Czy rozsądne jest "pchanie się" teraz do szpitala i ryzykowanie zakażeniem wirusem? Chirurg przeprowadzający operację sugeruje żeby ją wykonać, bo nie wiadomo czy później będzie w ogóle możliwa operacja z uwagi na pandemię. Z kraju dochodzą jednak niepokojące informacje o zakażeniach w wielu oddziałach i szpitalach w całej Polsce.
1 odpowiedź
Decyzja nsleży do pacjenta Osobiście jeżeli zwężenie jest 70% i nie było żadnych dolegliwości. byłbym ostrożny i przesunął zabieg na spokojniejszy okres
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

