za duży pęcherzyk zółtkowy w ciąży 7 tyg ciąży

5 odpowiedzi
Witam , mam pytanie poroniłam już 2 razy jestem obecnie w 3 ciąży w 2 ciąży pęcherzyk żółtkowy był za duży w wyniku czego ciąża obumarła , jestem teraz w 2 ciąży dziś byłam na usg 7 tydz 1 dzień lekarz mówił że trochę za duży pęcherzyk ciążowy jak na wiek ciąży 4,85 zaś Crl 10,86 czy to przekreśla ciążę .. ?? czy jest coś na zmniejszenie pęcherzyka ?
Nie ma leków na zmniejszenie pęcherzyka

nie ma leku na " zmniejszenie pęcherzyka". Takie badania nie przekreślają prawidłowej ciąży . Z pewnością Pani ciąża wymaga więcej uwagi i bardziej wnikliwego podejścia.Pozdrawiam
Po dwóch poronieniach powinna Pani stosować preparaty przeciwzakrzepowe.Proszę wykonywać badania usg U najlepszych ultrasonografistow ginekologow ,badania w/g PTG przeprowadza się w 12-14 tyg, 20-22tyg ,30-33tyg.Pozdrawiam
Wlk. pęcherzyka ciążowego w sytuacjii kiedy są widoczne struktury płodu i akcja serca jest sprawą drugorzędną . Trzeba doczekać do 11 tyg. i wykonać badanie usg zgodne z zaleceniami FMF
Jeśl tętna płodu prawidłowy i są wątpliwość wielkość pęcherzyka żółtkowy to trzeba wykonać badania progesteron i B HCG i monitorować