Za długie pazury u psa a dziwne zachowanie.

6 odpowiedzi
Mam psa rasy Berneński pies pasterski. Od dwóch dni pies ciągle leży, ma suchy nos i nie może stać na łapach. Ma za długie pazury ale niestety nie mam pieniędzy żeby obciąć. Czy to możliwe, że od za długich pazurów pies tak się zachowuje? Dodam, że suczka ma apetyt i pije. Proszę o poradę.
Wg mnie to nie możliwe, jak Pani może prosze zbadac jej temperaturę (włożyć termometr w odbyt)- prawidłowa to 38. Jeśli będzie więcej lub mniej prosze natychmiast udać się do lecznicy lub oddac psa do schroniska, gdzie co prawda będzie musiała się Pani zrzec praw do suczki, ale przynajmniej nie będzie cierpieć chorując.

Zbyt długie pazury prawdopodobnie nie są tu przyczyną. Zalecamy wizytę z psem u lekarza. Serdecznie pozdrawiam
Witam. Owszem zbyt długie pazury mogą wpływać na niechęć do ruchu. Jednak zalegiwanie suczki, nie utrzymywanie pozycji stojącej czy brak ruchu, mogą być objawem poważnego schorzenia. Suchy nos towarzyszy wysokiej gorączce oraz odwodnieniu, ale też niedrożności przwodów nosowo-łzowych. Radzę udać się z sunią do lekarza.
Za długie pazury raczej są efektem tego, że suczka ich nie ściera, bo nie chodzi, chyba że pazury są tak długie, że wrosły się w opuszkę ale wtedy z reguły pies kuleje na jedną kończynę, tam gdzie do tego doszło. Jeśli pies nie może stać na łapach to albo jest tak osłabiony, albo jest problem z tymi kończynami. Niezależnie od przyczyny nie należy takiego objawu bagatelizować i trzeba koniecznie udać się do lekarza weterynarii w celu dokładnego zbadania psa i postawienia słusznej diagnozy.
Problem jest zdecydowanie poważniejszy niż za długie pazury i wymaga natychmiastowej wizyty w gabinecie.
Obcięcie pazurów u psa to kosz 10-20 złotych.