wzrost nastolatka

4 odpowiedzi
wzrost 15 latka 154 cm jakie badania zrobić od czego zacząć jest niski co robić czy pani zajmuje się leczeniem niskiego wzrostu.dziękuje za odpowiedz
Witam, proszę wykonać u syna badania tsh, ft4, anty- TPO, żelazo i zgłosić się na wizytę endokrynologiczną. Problem wymaga z pewnością obserwacji i decyzji Endokrynologa. Sugeruję kontakt z Pediatrą - Endokrynologiem. Pozdrawiam Agnieszka Haczek- Kluczewska

Witam, na początek, nie wiem dlaczego pani... :), ale ogólnie sam wzrost wiele nie mówi, 154cm to zgodnie z siatką centylową < 3go centyla, należy go porównać z masą ciała (3 centyl w 15 rż to ok 42kg). Ważne są też inne szczególy rozwoju. Mogę się podjąć oceny rozwoju i tego czy opisywane wartosci stanowią problem wymagający leczenia. Jeśli tak, skierowałbym raczej do jednej z Klinik Pediatrii CZD w Warszawie: Kl Endokrynologii lub Kl Wad Rozwojowych CZD, celem dalszej diagnostyki i leczenia.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Niestety nie leczę dzieci. Zalecam jednak uzyskanie skierowania do endokrynologa dziecięcego.
Nie zajmuje się tym tematem ...Ale Dwie sprawy;Jakiego wzrostu sa rodzice MŁODEGO ? i poziom GH u chłopca?
Jezeli GH prawidłowy i do tego rodzina niskiego wzrostu w tym szczególnie któreś z 4-rga dziadków
to nie ma za czym szukać, tak ma być....