wzdęcia,ból brzucha,burczenie, a refluks i WTO proszę o diagnozę i leczenie

4 odpowiedzi
Witam, potrzebuję diagnostyki i leczenia

gdzieś ok.3 lata temu zaczęłam mieć lekkie bóle brzucha, wzdęci,zgagi itp ale szybko to mijało oraz 3-4 dziennie stolce, ale normalne wszyscy gastrolodzy oczywiście, że mam IBS, chwilowo po lekach było lepiej. badania podstawowe w normie. chociaż kalprotektyna w kale ok. 150.w międzyczasie okazało się w usg brzucha, że mam kamienie w woreczku i w 2014 go usunięto. miałam nadzieję, że to jest przyczyna moich objawów, ale chyba wszystko się pogorszyło. był momenty, że czułam się lepiej to fakt. i jakoś tak sobie żyłam w miarę ok. zrobiłam sobie WTO z laktozą i badania na nietolerancje ale nic nie wyszło.

niestety ponad rok temu zaczął boleć mnie odbyt,puste parcia trafiłam do proktologa i wyszła szczelina odbytu, ale i kokcygodynia, ciężko się to leczy mam rehabilitację, masaże itp. zrobiłam też kolonoskopię z wycinkami wszystko pięknie, mały polip usunięto.jako dziecko wycięto mi wyrostek robaczkowy. objawy na początku 2016 tzn wzdęcia, zgagi, przelewania jakby ustąpiły. oczywiście jeszcze kierowano mnie do psychologa i psychiatry, po psychotropach miałam nawet omdlenia i odstawiłam to w końcu. Problemy w okolicy miednicy mam nadal, ale znowu doszły bóle brzucha, wzdęcia, poboloewania w mostku itp. nie są jakieś gignatyczne, ale utrudniają życie. gastrolog 3 tyg temu zalecił mi gastroskopię i wyszedł silny stan zapalny żołądka oraz refluks żółciowy brałam leki było lepiej- emanerę, proursan i enterol. niestety od tygodnia bardzo boli mnie brzuch. mam wzdęcia, burczenia, bóle głowy nawet jak nic kompletnie nie zjem! wiem, że to może od leków trochę.

dzisiaj miałam test WTO z laktulozą 50g na SIBO właśnie i to wyniki:
3 ppm, 2 ppm, 3ppm,0 ppm, 6 ppm, 17 ppm, 17 ppm,12pppm i 19ppm.po powrocie do domu biegunka.może po laktulozie??? i teraz czy ja mam jednak to SIBO? robiłam testy w Instytucie w Poznaniu i fakt wyszło tam jakieś zaburzenie mikroflory.
czy to badanie wto jest wiarygodne?
nie wiem czy moje kłopoty wynikają z tego refluksu? wątpię że mam IBS te objawy nie są takie częste poza tym nie mam luźnych stolców czy zaparć. jestem już szczerze tym wszystkim zmęczona proszę o pomoc.
Witam, wynik testu na SIBO nie jednoznaczny, niskie wydzielanie wodoru na początku raczej nie świadczy o SIBO, wykluczyłbym jeszczę celiakię w teście serologicznym z krwi. Wzdęcie raczej nie są z refluksu. Zawszę można spróbować leczenia Xifaxanem aby korzystnie zmodyfikować skład flory jelitowej.

Szanowna Pani, jak Pani napisała we wstępie potrzebuje Pani diagnostyki, która pozwoli postawić prawidłowe rozpoznanie. Do tego potrzebne jest rzetelne badanie kliniczne i dokładna analiza wcześniej wykonanych badań. Zapraszam serdecznie.
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobry wieczór poziom kalprotektyny w kale jest podwyzszony więc mogłby przemawiac za nieswoistym zapaleniem, co do testu oddechowego przyjmuje się, że nieprawidłowy jest wynik początkowy powyzej 10 lub wzrost powyzej 20. Niestety test oddechowy nie zawsze jest wiarygodny. Nie sadzę by refluks był powodem tych dolegliwosci. Można by sprawdzic przytarczyce tzn oznaczyć wapń fosfor i parathormon i ponadto kreatyninę, pozdrawiam
Dość szczególowo opisuje Pani swoje objawy, podjęte leczenie. Brakuje tu jednak informacji np. o obecności H.pylori, diagnostyce w kierunku pasożytów i celiakii. Wartości jak myślę wodoru w wydychanym powietrzu rzędu 19ppm mogą sugerować SIBO lecz nie potwierdzają go na 100%.