Wysyp - trądzik?!

14 odpowiedzi
Mam problem z cerą, tzn. od jakiegoś czasu - pół roku może dłużej - strasznie mnie wysypuje. Zaczęło się od wysypki na czole (takie drobne, podskórne, malutkie wysypy - taka "kaszka"). Problem troszkę się uspokoił, ale nadal trwa, choć nie tak intensywnie. Potem zaczęło mnie mocno wysypywać na policzkach i to trwa do dziś. Nie są to mocne i bolesne pryszcze, a małe wysypy, które rozprzestrzeniają się na brodę,w okolicach nosa i teraz zaatakowały żuchwę i szyję. Nawet z tyłu na karku się pojawiły, ale większe i bolesne. Ostatnio zauważyłam, że również na plecach jest tego mnóstwo. Czy jest możliwe, że w wieku 22 lat wysypuje mnie jak nastolatkę? Strasznie się z tym czuję, nie potrafię sobie poradzić. Co może być przyczyną tego typu wykwitów?
Jest Pani jeszcze bardzo młoda i mają prawo pojawiać się takie krostki.Może coś soę zmieniło w życiu? może stres to nasilić ,może odsawiła Pani tabl. antykoncepcyjne,Musi Pani się zgłosić do dermatgologa.

Oczywiście, obecnie trądzik to absolutnie nie tylko problem nastolatków. Czy coś się zmieniło w Pani życiu (dieta, antykoncepcja, zaburzenia miesiączkowania, kosmetyki, stresy?). Opisywane przez Panią problemy najczęściej są spowodowane wymienionymi czynnikami.
Witam,
opis zmian wskazuje na trądzik dorosłych- grudkowo zaskórnikowy. Konieczne jest wdrożenie leczenia miejscowego. Przyczyny mogą być różne np. źle dobrane kosmetyki.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Przyczyn może być sporo, bez wizyty u dermatologa nie polecam eksperymentować.
Dzień dobry,
jeżeli to jest trądzik, to nie ma w tym nic dziwnego, do 25 r. życia ma prawo występować jako młodzieńczy, a później przechodzi w tzw. trądzik doroslych.
Zdarza się głównie z powodu minimalnych nawet zaburzeń hormonalnych lub stresu.
Proszę zgłosić się jednak do dermatologa, a do czasu wizyty zastosować krem Skinoren.
Pozdrawiam
Dzień dobry.
Z opisu mogę się pokusić o rozpoznanie trądziku.
Nadal wielu Pacjentom ta przypadłość kojarzy się z nastolatkami - to błędne skojarzenie, gdyż około 30% Pacjentów to osoby po 30 roku życia. Z tego też powodu dermatolodzy-praktycy nie stosują już określenia "trądziku młodzieńczego".
Reasumując: proponuję odwiedzić specjalistę dermatologa, aby zaproponował leczenie.
Pozdrawiam Sebastian J. Matwiejczyk
dermatolog
Dzień dobry, opisywane przez Panią zmiany to typowy obraz trądziku, wymagają wizyty dermatologicznej i włączenia właściwej terapii. Pozdrawiam
Dzień dobry, bardzo możliwe że jest to trądzik. Zapraszam na konsultację
Pozdrawiam
Proszę wykonać morfologię, żelazo, TSH, Anty TPO, poziomy hormonów płciowych, oraz przy BMI powyżej 25 oraz obwodzie brzucha powyżej 80 cm- glukozę na czczo i poziom insuliny. Z badaniami zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Tak, w tym wieku a nawet później mogą pojawić się zmiany o charakterze trądziku, wiele czynników odpowiada za tego rodzaju zmiany, problemy hormonalne, zaprzestanie stosowania leków antykoncepcyjnych itp., są sposoby leczenia tego typu zmian, ale wymaga Pani dalszej oceny w gabinecie lekarskim, zebrania dokładnego wywiadu i wtedy można rozpocząć odpowiednie leczenie.
Tak to oczywiście możliwe. Proszę udać się do lekarz dermatologa w celu określenia cóż to za "wysyp" ponieważ powodów może być wiele. Sama raczej sobie Pani z tym nie poradzi, konieczna jest więc wizyta u lekarza specjalisty i zastosowanie właściwego leczenia.
Tak -o kilku lat mamy nowe schorzenie trądzik dorosłych , w tym wieku jest to możliwe, wymaga leczenia przez kilka miesięcy
Witam! Trądzik to choroba przewlekła, może trwać wiele lat i pojawia się nie tylko u nastolatków, ale także często u osób 30 i 40-letnich. Musi Pani zgłosić się do lekarza i nastawić na kilkumiesięczne leczenie. Pozdrawiam
Witam Panią
trądzik może pojawić się w zasadzie w każdym wieku między 1 tygodniem a 45 r.ż. Coraz częściej występuje też zjawisko tzw. trądziku dorosłych, który pojawia się po 20 r.ż. Proponuję wizytę u dermatologa - mamy obecnie do dyspozycji wiele metod skutecznie zwalczających trądzik.
Pozdrawiam !

Dr ARW