wysokie amh , niedoczynność tarczycy, nieregularne cykle------ciąża i kolejne poronienie

8 odpowiedzi
Witam, Ja już wcześniej pisałam na temat "wysokie amh , niedoczynność tarczycy, nieregularne cykle" Teraz moich problemów jest więcej.
Może zacznę tak. Prawdopodobnie gdy robiłam badanie Amh byłam już w ciaży. Czy to mogło mieć wpływ na wynik?. Dowiedziałam się o ciąży dopiero 16.01,17r gdy zrobiłam test, tydzień póżniej poszłam do lekarza.Potwierdził ciąże.Dodam że ostatnio miesiaczke miałam 1,12,2016.Chodziłam wiec do lekarza robiłam badania na które dostałam skierowanie. i niby wszystko było w porządku, tylko nie dawało mi to spokoju że doktor nie sprawdził akcji serca dziecka. owszem widziałąm je na usg ale to tylko tyle.Czułam się dobrze wyniki były ok. 21.02 miałam wizyte u doktora. Myślałam ze doktor sprawdzi mi przez usg czy wszystko jest ok, ale tak się nie stało,zapytał czy się dobrze czuje, odpowiedziłąm że tak i to wszystko. 18,03 zaczełam plamić,krwawić i miałam skurcze. wziełam wiec tabletek o dwie wiecej niż normalnie brałam i było ok.(brałam od połowy stycznia tabletki takie jak duphaston3x2 i scopolan 3x2 i witaminy) w nocy już nie mogłąm z bólu spać, rano dostałam skurczy i pojechałam do szpitala. Tam mi powiedzieli że płód obumarł.Zrobili mi zabieg łyżeczkowania Na wypisie mam napisane ze Crl .płodu to 2,4m. A to był 15 tydzień ciąży więc dziecko się już od dawna nie rozwijało, bo przecież powinno być wieksze. Dodam również że to moje drugie poronienie. Pierwsze przeszłam samoistnie dokłanie równy rok temu, w ten sam dzień co obecne. Nie mam jeszcze wyników HP. ale chciałam zapytać jakie mam szanse na donoszenie ewentualnie nastepnej ciąży? ile czasu mogę być na chorobowym po poronieniu i czy jest na to jakiś dokument? I czy mam robić jakieś badania po zabiegu ? oraz po jakim czasie macica się odbuduje i po jakim czasie można normalnie współżyć ??? Bardzo dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi i z góry dziękuję za obecne.
Z mojego punktu widzenia tak obszerne zagadnienie nie może być rozstrzygane na forum. Zapraszam do gabinetu.

Prosze Pani, ja nie potrafie na to wszystko odpowiedzieć listownie. Proszę jednak pytac swojego lekarza
Trzeba wykonać badania w kierunku ew.przyczyn obumarcia ciąży. L4 tak jak przy wszystkich innych chorobach i powikłaniach. Macica wróci do normy najpewniej po kolejnej prawidłowej miesiączce i wtedy można podjąć współżycie
Witam,
Jeśli doszło do dwóch poronień to nadal traktowane są one jako poronienia sporadyczne a diagnostyka nie jest wymagana. szanse na urodzenie zdrowego dziecka są duże. Długość zwolnienia lekarskiego zależy od lekarza wystawiającego dokument i nie ma określonych prawnie ram czasowych takiego zwolnienia.. Po zabiegu zaleca się 6 miesięcy przerwy od ciąży. Współżyć można po kolejnej normalnej miesiączce.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
bardzo dużo pytań naraz i ciężko na nie wszystkie odpowiedzieć
1. miesiąc po zabiegu kontrola ginekologiczna i lekarz stwierdzi, czy można współżyć
2.o zwolnieniu lekarskim po poronieniu decyduje lekarz i przedłuża je lub nie w zależnośći od wskazań
3. w 12 tc powinno być zrobione usg prenatalne
4.badania przed ciążą to badania w kierunku cytomegalii, toxoplazmozy, ew, różyczki, jeśli wcześniej nie były wykonywane, potwierdzenie prawidłowych hormonów tarczycy, prolaktyny
5. po 2 poronieniach, bez względu na wiek pacjentki i AMH, wskazana jest konsultacja genetyczna
6. nawet 2 i więcej poronień nie wyklucza następnej szczęśliwie zakończonej ciąży
Wszystkie te wątpliwości powinna Pani omówić ze swoim ginekologiem. Jest to wiele problemów które nie da się wyjaśnić w krótkiej odpowiedzi pisemnej.
przerwa po poronieniu ok 3 miesiące.współzyć myslę że gdzies po 2-3 tyg od zabiegu można.Prosze zrobic diagnostyke w kierunku zespołu antyfosfolipidowego.Jesli chodzi o czas trwania tez ciaży mogła ona obumrzec wczesniej lub tez p.oźniej pani zaszła w ciążę zwłaszcza przy nieregularnych cyklach.
Witam
Za 3 mies można się zacząć starać o kolejną ciążę.Nie trzeba robić żadnych badań.